Łukasz Szewczyk15.09.2021 (11:01)21 komentarzy

Viaplay będzie pokazywała w Polsce rozgrywki hokejowej ligi NHL do 2026 roku

• Należąca do NENT Group platforma Viaplay będzie pokazywała w Polsce rozgrywki hokejowej ligi NHL do 2026 roku
• W każdym sezonie do 1,,4 tys. spotkań hokejowej ligi NHL będzie pokazywanych na żywo na platformie Viaplay w Polsce
• Dodatkowo Viaplay w każdym sezonie będzie transmitowała w Polsce 120 spotkań szwedzkiej ligi hokejowej (SHL)
NHL
Nordic Entertainment Group (NENT Group) podpisała pięcioletnią umowę obejmującą wyłączne prawa do pokazywania w Polsce rozgrywek National Hockey League (NHL), najlepszej ligi hokejowej na świecie. W każdym sezonie należąca do NENT Group platforma streamingowa Viaplay pokaże do 1400 spotkań na żywo. Zawarte porozumienie obowiązuje do 2026 roku, rozszerzając długofalowe partnerstwo NENT Group z NHL do dziewięciu rynków europejskich, wzmacnia także ofertę sportową Viaplay w Polsce.
Od 12 października i rozpoczynającego sezon 2021/2022 spotkania pomiędzy Pittsburgh Penguins oraz ostatnim zdobywcą Pucharu Stanleya, zespołem Tampa Bay Lightning, widzowie w Polsce będą mogli oglądać wszystkie mecze sezonu zasadniczego NHL na platformie Viaplay, włącznie z transmisjami każdej z sobotnich i niedzielnych rywalizacji (wcześniej NHL European Game of the Week), z lokalnym komentarzem dla wybranych spotkań.

Dodatkowo, Viaplay pokaże na żywo rozbudowany zestaw spotkań fazy play-off Pucharu Stanleya oraz finał Pucharu Stanleya, a także inne wydarzenia NHL organizowane w trakcie sezonu, z uwzględnieniem NHL Winter Classic, NHL All-Star Game, NHL Stadium Series, NHL Heritage Classic i NHL Global Series.

- Nasze 18-letnie partnerstwo z NHL jest dla nas jednym z najdłuższych i zarazem jednym z najważniejszych. Pokazuje zdolność NENT Group do dostarczania obecnym i nowym kibicom najwyższej klasy treści sportowych, zarówno w regionie krajów nordyckich, jak i na rynkach międzynarodowych. Jakość oraz dramaturgia towarzysząca rozgrywkom NHL, w połączeniu z historiami sukcesów karier Mariusza Czerkawskiego oraz zdobywcy Pucharu Stanleya, Krzysztofa Oliwy, stworzyły społeczność oddanych kibiców tych rozgrywek w Polsce. Widzowie Viaplay mogą od teraz cieszyć się każdym meczem NHL, będącym częścią naszej oferty sportowej w Polsce - mówi Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer:

- Bardzo cieszymy się, że będziemy mieli możliwość zaprezentowania polskim kibicom rozgrywek najlepszej ligi hokejowej na świecie. Pomimo tego, że obecnie nie ma w niej polskich gwiazd, NHL wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród polskich fanów i mam nadzieję, że będą oni zadowoleni z naszej oferty - dodaje Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay w Polsce.

- Dzięki naszemu długotrwałemu oraz wciąż rozszerzającemu się partnerstwu z NENT Group, mamy możliwość zaprezentowania naszych rozgrywek większej niż kiedykolwiek wcześniej grupie kibiców w Europie. Porozumienie zawarte z NENT Group pozwoli nam jeszcze lepiej dotrzeć do naszych niezwykle oddanych fanów w Polsce. Cieszymy się, że będziemy mogli dalej oferować polskim kibicom wyjątkowe transmisje spotkań z udziałem najlepszych zawodników na świecie - mówi David Proper, NHL Senior Executive Vice President of Media & International Strategy.

NENT Group posiada już wyłączne prawa do transmitowania rozgrywek NHL w Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii, Islandii, Estonii, Łotwie oraz Litwie do 2026 roku.

Transmisje spotkań szwedzkiej ligi hokejowej (SHL), jednej z najlepszych w Europie, na platformie Viaplay w Polsce obejmą 120 meczów na żywo w każdym roku, przez najbliższe trzy sezony.

W Polsce na platformie Viaplay transmitowane są rozgrywki niemieckiej Bundesligi, Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA, a także spotkania czołowych europejskich kobiecych lig piłkarskich, kwalifikacje drużyn afrykańskich do piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku, a wkrótce również turnieje FIFA Women's World Cup 2023 oraz Copa América 2024. Ponadto na platformie Viaplay dostępne są transmisje wyścigów W Series i Ferrari Challenge oraz 24-godzinnych zmagań na torze Nürburgring, rozgrywki Bundesligi w piłce ręcznej oraz koszykówki FIBA EuroLeague Women, a także turnieje golfowe US Open, snookera i pool bilarda oraz dartów PDC. Dodatkowo oferta Viaplay obejmuje szeroki zestaw produkcji Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali oraz programów dla dzieci.

NENT Group będzie pokazywała mistrzostwa IIHF Ice Hockey World Championship we wszystkich krajach nordyckich od 2024 do 2028 roku.

Komentarze (1 - 10 z 21)

#nikogo
 18  
No to jeszcze NFL i będzie super.
 17  
Hehehe.....niedługo pozbawią nas całego sportu i niczego nie pooglądamy, tak to się skończy...
 15  
No żeby w sport w strimingu oglądać porażka.
 9  
jakość fatalna
 12  
Już Bundesligi nie mamy, LE, LK, od przyszłego sezonu Premier League a tu jeszcze NHL ;(
 13  
A gdy już wykupią prawa do wszystkiego, to zainwestują w jakość? Może też te ich transmisje w jakości Super-VHS będą dostępne dłużej niż przez 48h?
W klasycznych kanałach TV (Eleven, C+) jeśli nie ma piłki na żywo, to są powtórki. A w tym czymś w środę już nawet powtórki z Bundesligi nie można obejrzeć.
Wie ktoś, czy w Skandynawii też taką chałę odstawiają?
viaplay - gniot dekady 15.09.2021 (20:03:19)
 14  
hmm nhl w viaplay, czyli tvp sport straciło te 3 meczy które miało, oznacza to że nie ma potrzeby płacić abonamentu, zaraz można zrezygnować z kablówki skoro wszystko na tych platformach,
płacenie za viaplay mija się z celem bo jakość to dno czyli pozostanie wiejącej czasu, jakie to terapeutyczne skuteczne odstawienie telewizji
 15  
Nie wykupujcie abonamentu na to gówno, to za rok znikną. Proste.
 13  
Przyznać należy że ten "play via" jest skuteczny : wyeliminował pokazywanie w Polsce Bundesligi , wyeliminował pokazywanie naszej drużyny /Legii/ na wyjazdach . Skąd tyle kasy mają? Mecze grupowe od wieków były pokazywane na żywo!!!! Ciekawe co dalej . Nie dajmy się nabrać na płacenie za lipę.
 15