Łukasz Szewczyk15.09.2021 (17:43)12 komentarzy

Polacy o wiarygodności telewizyjnych programów informacyjnych. Najgorsze wyniki TVP od lat

• Prawie połowa Polaków uważa, że programy informacyjne i publicystyczne TVP nie są wiarygodne - wynika z najnowszego raportu Centrum Badania Opinii Społecznej
Studio TVP Info
Jak wynika z najnowszego raportu CEBOS, w ocenie opinii publicznej za najbardziej wiarygodne uznawane są programy informacyjne i publicystyczne telewizji Polsat i Polsat News. W ocenie blisko dwóch piątych badanych (38%) programy informacyjne i publicystyczne Polsat i Polsat News zasługują na zaufanie. Przeciwnego zdania jest 17% ankietowanych.
Z kolei programy informacyjne i publicystyczne TVN i TVN24 jako godne zaufania odbiera ogółem 36% badanych. Ich wiarygodność kwestionuje natomiast 27% respondentów.

Zdecydowanie najgorzej oceniana jest wiarygodność programów informacyjnych i publicystycznych TVP i TVP Info. Ich oceny z biegiem czasu sukcesywnie się pogarszają. W tegorocznym badaniu zaufanie do programów informacyjnych i publicystycznych telewizji publicznej zadeklarował co czwarty ankietowany (25%,), co oznacza spadek o 6 punktów w stosunku do roku 2019). Odsetek odbierających je jako mało wiarygodne lub w ogóle niewiarygodne wzrósł z 38% do 49%.
CBOS

Komentarze (1 - 10 z 12)

Dopiero teraz to ludzie odkryli że TVPIS karmi ich Propagandą ?
 15  
Jednocześnie TVP ma najwyższą oglądalność z wielkiej trójki, a TVN najniższą.
 18  
Dziwne jest to, że tak dużo jest jeszcze ogłupiałych ludzi, wierzących we wszystko co usłyszą i zobaczą w TVP...
Od nowego roku znów podwyżki cen prądu 15.09.2021 (20:34:29)
 13  
Jednocześnie TVP ma najwyższą oglądalność z wielkiej trójki, a TVN najniższą.
bo kanały TVP są za darmo i odbiera je każdy kto ma telewizor, nawet w najmniejszej wiosce, gdzie żaden operator kablowy nie podłączy swoich usług. I to są niestety wyborcy i widzowie TVPiS - wiochy i największa bieda to przeważający elektorat. TVN24 jest tylko u operatorów prywatnych, dlatego ma dużo niższą ogladalność - logiczne. Ale nie dziwi mnie, że tego nie kumasz
 24  
Dziwne jest to, że tak dużo jest jeszcze ogłupiałych ludzi, wierzących we wszystko co usłyszą i zobaczą w TVP...
spoko...nie łam się...i tak dalej będziesz musiał utrzymywać pisowskich nierobów zwłaszcza jak wejdzie w życie Wielki Wał
 22  
TVP dezinfo wiesz mniej
 23  
Dlaczego pomijany jest TVN? Przecież ta telewizja nie odbiega niczym od TVP. Są to dwa główne ścieki medialne w Polsce niemające nic wspólnego z rzetelnością. Prawdy napewno nie uzyskacie w wszystkich mediach głównego ścieku. Czy któreś media informują was o chociażby prawdzie na temat tzw pandemii? Czy widzieliście tam wypowiedzi niezależnych lekarzy, naukowców? Czy któreś medium ogólnodostępne pokazuje ludzi nie zgadzających się z tym co się dzieje w sprawie preparatów medycznych które są w fazie testów jeszcze przez dwa lata? Wyłączcie tv, uruchomcie myślenie samodzielne!
 18  
1. Sam dobór informacji, tematów publicystycznych to wstęp do manipulacji.
2. Nadawanie konotacji pozytywnej lub negatywnej danym wydarzeniom czy faktom.
3. Wałkowanie tego samego tematu w kółko do bólu
4. Całkowite pomijanie innego punktu widzenia
5. itp, itd

i te same grzechy w TVP i TVN. Co ciekawe, najczęściej zwolennicy PIS zdają sobie sprawę z propagandy TVP, natomiast spróbujcie uświadomić to totalsowi tępą manipulację TVN, onetu ? w najlepszym wypadku nazwą was faszystą.
 32  
taa jasne serial Brzydula też podobno był lepszy od Stulecia Winnych
 36  
TVP ogląda się dla beczki, w szczególności wydania wiadomości ;)
 23