Łukasz Szewczyk20.09.2021 (19:02)brak komentarzy

Nowa seria dokumentalna Canal+ Polska. "Łowcy tajemnic Bałtyku"

• Nowa dokumentalna seria produkcji oryginalnej Canal+ odkrywa przez widzami historie wraków spoczywających na dnia naszego morza.
• Jeden z najbardziej aktywnych nurków wrakowych na Morzu Bałtyckim - Tomasz Stachura wraz swoją ekipą od lat szuka, zabezpiecza i bada jego podwodne dziedzictwo.
"Łowcy tajemnic Bałtyku"
- Bałtyk nigdy nie był spokojnym obszarem. Od stuleci pochłonął wiele ludzkich istnień. A dowodem na to są spoczywające na dnie wraki - niemi świadkowie historii. Trudnodostępne głębiny Morza Bałtyckiego skrywają wiele tajemnic, które nie są dostępne dla wszystkich. (...) Zabiorę Was do podwodnego świata, żeby opowiedzieć Wam nieznane historie - mówi Tomasz Stachura, prowadzący serię "Łowcy tajemnic Bałtyku".
Nowa produkcja Canal+ to nie tylko unikalna i emocjonująca wyprawa w morskie głębiny. Historie wraków przedstawione zostały w niej w szerszym, historycznym kontekście. Każdy odcinek to pasjonująca, szczegółowo przedstawiona historia jednej jednostki, która w wyniku tragicznych zdarzeń spoczęła na dnie. Wypowiedzi ekspertów, rodzin członków załóg, rekonstrukcja wydarzeń i zdjęcia archiwalne odtwarzają pieczołowicie ich ostatnie chwile.

Jednocześnie, razem z Tomaszem Stachurą widz ma unikalną okazję towarzyszyć ekipie badawczej w pasjonujących rejsach. Praca nurków pokazana jest szczegółowo, czasami od procesu poszukiwania wraków, aż do momentu "wejścia" na ich pokłady. Piękne zdjęcia z lotu ptaka oraz zapierające dech w piersiach podwodne ujęcia, stanowią niewątpliwą wartość produkcji.

Serię rozpoczynają kroniki "ORP Wichru" i "ORP Gryfu". W kolejnych odcinkach twórcy opowiadają historie wraków, m.in.: tankowca "Terry", czy rosyjskiego kutra torpedowego "Tupoleva G-5".

Premierowe odcinki serii "Łowcy tajemnic Bałtyku" w poniedziałki o godz. 21.00 (od 20 września) na antenie Canal+ Premium/. Seria dostępna będzie także w Canal+ Online,