Łukasz Szewczyk27.09.2021 (17:48)

Gazeta Wyborcza, Onet i Radio Zet łączą siły. Cykl publikacji "Partia i Spółki"

• Media łączą siły w ważnej sprawie
• Cykl materiałów dziennikarskich na temat skali układów i personalnych zależności w spółkach Skarbu Państwa powstaje we współpracy "Gazety Wyborczej" z dziennikarzami Radia ZET oraz portalu Onet.
Partia i Spółki
Pod wspólnym hasłem "Partia i Spółki" dziennikarze ujawniają sieci powiązań najważniejszych polityków partii władzy. Materiały z cyklu "Partia i Spółki" już od 27 września będą publikowane na łamach "Gazety Wyborczej", Wyborcza.pl, Onet.pl i Radiozet.pl. Informacje będzie też można usłyszeć w "Wiadomościach" Radia ZET.
- W "Wyborczej" do śledztwa wykorzystaliśmy narzędzia informatyczne i metody, które nasi dziennikarze poznali przy okazji współpracy w konsorcjach międzynarodowych, badających ucieczki do rajów podatkowych. Najbardziej znany przykład takiej współpracy to Panama Papers - mówi Aleksandra Sobczak, wicenaczelna "Gazety Wyborczej". - Śledztwo prowadzące do powstania materiałów, które zaczynamy teraz ujawniać, trwało kilka miesięcy.

Wszystkie materiały powstające w ramach śledztwa dziennikarskiego trzech redakcji będą oznaczane w mediach społecznościowych wspólnym hasztagiem #partiaispolki.