Łukasz Szewczyk28.09.2021 (12:16)5 komentarzy

"Madame X". Premiera wyjątkowego filmu koncertowego Madonny w MTV Polska

• Trasa koncertowa Madonny "Madame X Tour" rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku i trwała do marca 2020 roku.
• Była to seria wyjątkowych występów, które odbywały się wyłącznie w teatrach, dając fanom wokalistki niepowtarzalną okazję podziwiania jej w zupełnie nowej scenerii.
• Światowa premiera filmu dokumentującego koncerty odbędzie się 8 października.
"Madame X". Premiera wyjątkowego filmu koncertowego Madonny w MTV Polska
Trasa "Madame X Tour" promowała ostatni album Madonny o tym samym tytule, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 w 2019 roku. Na koncertach można było usłyszeć utwory z najnowszej płyty, nie zabrakło również znanych hitów i utworów cieszących się największą popularnością wśród słuchaczy. Królowa popu na scenie wcielała się w rolę Madame X - "podróżującej po całym świecie, zmieniającej tożsamości, walczącej o wolność i niosącej światło w mroczne miejsca" tajnej agentki. Zróżnicowany językowo album, zainspirowany życiem artystki zanurzonej w bogatych wpływach kulturowych Lizbony, jest jak list miłosny do różnorodności i świadectwo zmieniającego się wpływu Madonny na globalną kulturę i wyrazem szacunku dla niej.
Sceny zaprezentowane w filmie nakręcone zostały w Lizbonie. U boku Madonny wystąpiło aż 48 wykonawców, w tym dzieci wokalistki, muzycy i tancerze z całego świata oraz żeńska formacja Orquestra Batukadeiras. Ich wykonanie utworu "Batuka" przywołuje na myśl Batuque - styl muzyczny stworzony przez kobiety pochodzące z Wysp Zielonego Przylądka. Za reżyserię filmu "Madame X" odpowiada Ricardo Gomes, współreżyserem jest SKNX, a kierownictwo muzyczne sprawuje Kevin Antunes. Trasę "Madame X Tour" stworzył i wyreżyserował zespół pod kierownictwem Madonny. Należeli do niego Jamie King jako producent kreatywny i Megan Lawson jako współreżyserka i główna choreografka. Dodatkowy wkład twórczy i choreografię przygotował Damien Jalet, a o kostiumy zadbał Eyob Yohannes. Scenografię natomiast stworzył Ric Lipson ze Stufish Entertainment Architects.

Madonna to niekwestionowana ikona muzyki pop. W trasę "Madame X Tour" siedmiokrotna zdobywczyni nagrody Grammy wyruszyła po sukcesie najnowszego albumu o tym samym tytule. Aktualnie wokalistka pracuje nad swoim filmem biograficznym, który również sama wyreżyseruje. Obraz ma przedstawiać drogę, jaką musiała pokonać artystka by osiągnąć sławę w muzyce, aktorstwie, reżyserii, pisarstwie oraz by stać się przedsiębiorcą, którym jest obecnie. Madonna jest także współzałożycielką Raising Malawi, organizacji non-profit, której celem jest pomoc w walce ze skrajnym ubóstwem i trudnościami, z jakimi borykają się miliony sierot w Malawi.

Produkcja "Madme X" trafi do biblioteki platformy streamingowej Paramount+. Tego samego dnia w Polsce "Madame X" obejrzeć będzie można 8 października 2021 roku o godz. 21.00 na antenie MTV Polska.

Komentarze (1 - 5 z 5)

suuper bardzo ciesze sie ze zobacze ten koncert w Mtv..polska.
 6  
MTV jeszcze istnieje?
 4  
Tak, 40 lat... A mtv 90 s moj ulubiony kanał
 1  
Tak, 40 lat... A mtv 90 s moj ulubiony kanał
Że 40 czy 20 lat temu istniało to wiem, ale nie wiedziałem, że dotrwało do dzisiaj bo przecież nic nie emitują co by ludzie oglądali.
 0  
ten show Madonny nudny bardzo, a MTV 90s puszcza zapętlone 300 klipów od roku, nie ma nic wspólnego z MTV w latach 90s, oglądając ten kanał można mieć wrażenie, że muzyka w tamtych latach była nudna okropnie, a tak na prawdę to najlepsze lata w muzyce
 0