Łukasz Szewczyk29.09.2021 (20:02)brak komentarzy

"Rozmowy o końcu świata". Nowy program Magdy Łucyan w TVN24

• Czy kończy nam się świat? Czy czeka nas klimatyczna katastrofa? Jak jej przeciwdziałać? Ile mamy czasu?
• "Rozmowy o końcu świata" to program TVN24, który odpowiada na kluczowe pytania dotyczące realnego zagrożenia
• Autorką programu jest Magda Łucyan.
Rozmowy o końcu świata
W studiu dziennikarka "Faktów" TVN będzie rozmawiać z ludźmi, którzy decydują o tym gdzie i jak żyjemy czyli z politykami. W każdym odcinku będzie przedstawiciel innej opcji politycznej. Pierwszym gościem będzie minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka. Nie będzie to jednak rozmowa wyłącznie jeden na jeden. W rozmowie będą także uczestniczyć młodzi ludzie niezwiązani z polityką, których łączy wspólna sprawa troski o klimat i o swoją przyszłość. Słowa i deklaracje polityków, chwile po rozmowie zostaną poddane weryfikacji ekspertów i naukowców. Tym razem słowa ministra Klimatu skomentują Marcin Popkiewicz, fizyk i dziennikarz naukowy oraz prof. Zbigniew Karaczun, wykładowca SGGW i ekspert Koalicji Klimatycznej.
- "Rozmowy o końcu świata" to nie jest kolejny program o ekologii, to zupełnie nowa formuła, której jeszcze nie było. Tu świat dorosłej polityki, zmierzy się z ambicjami i obawami o swoją przyszłość - młodych ludzi - mówi autorka "Rozmów o końcu świata", Magda Łucyan. - Mam nadzieję, że ten program zwiększy naszą klimatyczną świadomość, wreszcie zaczniemy słuchać naukowców i wreszcie zaczniemy działać - dodaje.

Poza gośćmi w studiu, w każdym programie zostanie wyemitowany reportaż śledczy, który dotyka najważniejszych dla zmian klimatu kwestii. Reporter Filip Folczak na początek sprawdził jak wygląda masowa wycinka drzew w Polsce - także w miejscach kluczowych dla polskiej przyrody. Zjechał cały kraj, by sprawdzić kto i gdzie tnie lasy, oraz dlaczego tam gdzie powinna rządzić natura, rządzą interesy. Reportaż będzie miał swoją premierę w TVN24GO kilka dni przed emisją programu.

Premiera programu "Rozmowy o końcu świata" w sobotę (2 października 2021 roku) o godzinie 18:00 na antenie TVN24. Kolejne odcinki w pierwszą sobotę każdego miesiąca.