Łukasz Szewczyk07.10.2021 (14:25)34 komentarze

Przełomowa zmiana w nowym sezonie sportów zimowych. Skoki narciarskie w TVN!

• TVN Grupa Discovery rozwija ofertę dla widzów o jedno z najważniejszych praw sportowych w Polsce.
• W nowym sezonie skoki narciarskie transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i serwisie player.pl.
• Będzie to jeden z filarów zimowej oferty sportowej TVN Grupa Discovery w Polsce, której perłą w koronie są Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022.
skoki narciarskie
Discovery Sports na mocy umowy z Infrontem przedłużyło do końca sezonu 2025/26 prawa do transmisji Pucharu Świata FIS kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich, narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie, narciarstwie dowolnym, a także mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym i alpejskim oraz zawodów ISU w łyżwiarstwie oraz biathlonowego World Team Challenge i letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Oferta zimowa TVN Grupy Discovery, w tym Eurosportu, obejmuje również prawa do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022, Pucharu Świata IBU i mistrzostw świata w biathlonie . Tylko na platformach grupy - w tym TVN, na obu antenach Eurosportu oraz w serwisie player.pl - miłośnicy sportu będą mogli oglądać rywalizację swoich idoli.
- Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy polskich widzów i inwestujemy, aby pokazywać im najważniejsze wydarzenia sportowe świata! Od lat budujemy i rozwijamy portfolio praw sportowych, a dyscypliny zimowe zawsze zajmowały w nim szczególne miejsce. Jestem bardzo szczęśliwa, że w nadchodzących latach wszyscy Polacy będą mogli z zapartym tchem oglądać starty naszych skoczków w TVN, Eurosporcie i Playerze. Skoki to podstawa sportowej zimy, ale nasza propozycja dla widzów jest kompleksowa i gwarantuje tysiące godzin transmisji z wielu pasjonujących dyscyplin - powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce.

- W TVN mamy bezkonkurencyjną ofertę rozrywkową, świetne seriale, niedoścignione w swojej kategorii newsy, najlepszą telewizję śniadaniową, a teraz dodatkowo jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tej zimy - skoki narciarskie. To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie - podkreślił Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Sezon zimowy rozpocznie się pod koniec października wraz z inauguracją Pucharu Świata w Soelden. Już 19 listopada na ekrany widzów wrócą skoki narciarskie. Kwalifikacje do konkursów w Niżnym Tagile pokaże Eurosport 1 i Player, a sobotnie i niedzielne zawody będą transmitowane również na ogólnodostępnej antenie TVN. To tam miliony Polaków obejrzą wszystkie konkursy Pucharu Świata oprócz rywalizacji w Wiśle i Zakopanem, którą widzowie będą mogli śledzić w Eurosporcie i Playerze. Na przełomie grudnia i stycznia rozegrany zostanie prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Sezon skoków zakończy się w marcu lotami w Planicy.

W każdym tygodniu TVN Grupa Discovery będzie transmitować zmagania największych gwiazd w różnych dyscyplinach. Widzowie zobaczą między innymi starty Maryny Gąsienicy-Daniel w narciarstwie alpejskim, Izabeli Marcisz i Moniki Skinder w biegach narciarskich, a także - na kanałach Eurosportu i w Playerze - Moniki Hojnisz-Staręgi i Kamili Żuk w biathlonie oraz Natalii Maliszewskiej w short tracku.

Punktem kulminacyjnym sezonu będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022. Na platformach Discovery dostępny będzie każdy niezapomniany moment najważniejszego wydarzenia sportowego świata.

Komentarze (1 - 10 z 34)

Zajebisty ruch!
Do tej pory zimowe wyniki oglądalności TVP windowały właśnie skoki narciarskie. Super. Trzymam kciuki za TVN, bo razem z Eurosportem może okazać się to lepszy poziom oprawy.
 5  
No i fajnie. Pytanie czy na TVP będzie w takim razie. Ale konkurencja to i tak zawsze coś dobrego. Szkoda tylko, że i tak tvp swoje dostanie z naszych podatków, tylko aby nie więcej przez mniejszą oglądalność...
 24  
No i fajnie. Pytanie czy na TVP będzie w takim razie.
W TVP tylko konkursy w Wiśle i Zakopanem
 20  
TVP nie ma takze praw do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022,
 25  
TVP ratują prawa do sportu, reszta jest naprawdę mało ciekawa.
 22  
Co do Pekin 2022, to mam nadzieję, że Eurosport zrobi to samo co z letnimi igrzyskami, czyli stworzy kilka dodatkowych kanałów aby można było obejrzeć więcej dyscyplin.
 24  
no i bardzo dobrze tylko biedny Kurski gdzie on będzie rysował słupki ile to osób oglądało, tylko jemu zawsze wychodziły liczby urojone
 18  
TVP pokaże konkursy w Wiśle i Zakopanem oraz MŚ w lotach w Vikersund.
 17  
przestane oglądać i już . bo tam reklama na reklamie będzie . widać klakierzy nie śpią i kontynuują podjudzanie i szczucie .
 17  
No i dobrze na olimpiadzie tvp nigdy nie była do przodu. Kto inny tym razem dołoży do interesu.
 19