Łukasz Szewczyk07.10.2021 (21:27)28 komentarzy

TVP traci prawa do skoków narciarskich i atakuje TVN. "Liczymy na opamiętanie"

• TVP w nowym sezonie bez praw do pokazywania skoków narciarskich
• Publiczny nadawca atakuje TVN apeluje o opamiętanie
TVP traci prawa do skoków narciarskich i atakuje TVN. "Liczymy na opamiętanie"
Jak już informowaliśmy, od nowego sezonu konkursy sobotnie i niedzielne zawody Pucharu Świata będą transmitowane na ogólnodostępnej antenie TVN. Grupa Discovery postanowiła nie udzielić Telewizji Polskiej sublicencji do praw na transmisję skoków narciarskich. To oznacza, żeskoki narciarskie znikają z TVP (z wyjątkiem zawodów w Polsce).
W rozesłanym do mediów komunikacie Telewizja Polska utratę praw tłumaczy atakiem politycznym ze strony TVN.

"To sytuacja bez precedensu, gdyż Telewizja Polska transmituje skoki narciarskie od kilkudziesięciu lat, budując popularność dyscypliny, rozpoznawalność zawodników i zwiększając ekspozycję sponsorów. Trudno nie wiązać tej decyzji z próbą wpisania sportu w spór polityczny wokół stacji TVN i używania skoków narciarskich jako swoistego zakładnika w tym sporze. Telewizja Polska otrzymała sygnały, że sytuację tę z niepokojem przyjęli również nasi partnerzy z Polskiego Związku Narciarskiego" - czytamy w komunikacie TVP.

Jednocześnie TVP zaapelowała do grupy Discovery o "wyłączenie sportu z trwającego sporu politycznego i podjęcie negocjacji w dobrej wierze, aby nie niszczyć tego, co Telewizja Polska przez wiele ostatnich lat budowała".

"Dystrybutorem praw do oferty FIS na całą Europę jest spółka Infront. Telewizja Polska starała się pozyskać prawa na polski rynek bezpośrednio od Infrontu, ale nie otrzymała możliwości wystąpienia w rynkowym i uczciwym przetargu. Grupa Discovery bowiem pozyskała prawa na całą Europę (ponad 40 rynków krajowych) nie dopuszczając TVP do negocjacji, jednocześnie zapewniając, że udzieli publicznemu nadawcy sublicencji. Discovery posiada prawa do skoków od 2015 roku i dotychczas udzielała zgodnie z honorowym zapewnieniem sublicencji Telewizji Polskiej. Teraz, w akcie politycznej rozgrywki, łamie dane słowo i próbuje zdestruować społeczny fenomen, jakim jest wspólnotowe przeżywanie emocji związanych ze skokami narciarskimi u nadawcy publicznego. Liczymy na opamiętanie, powrót zdrowego rozsądku, odrzucenie intencji politycznych i współpracę tak jak w przypadku najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie" - apeluje TVP

Komentarze (1 - 10 z 28)

Bardzo dobrze. Brawo TVN. Wreszcie!
 16  
Super. Trzeba pokazać tym zakłamanym cwaniakom! Mam nadzieję, że będą puszczać w trakcie paski z PRAWDZIWYMI informacjami :)
 19  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Ja akurat uważam, że jednak jak wcześniej obiecali to powinni dotrzymać słowa.
Wiem, że TVP do tuba propagandowa rządu i pewnie "piali z zachwytu" nad problemami TVN z odnowieniem koncesji na nadawania, ale jednak dobrze by było pokazać się jako ten lepszy.
 35  
Mistrzowskie posunięcie strategiczne TVN-u... Przytoczyć w tej kwestii można cytat z kultowego filmu Olafa Lubaszenki "Chłopaki nie płaczą":
"Chcieliście wy**mać Freda - to teraz Fred wy**ma Was" :D Ha ha ha... Brawo TVN!
 19  
No i pięknie TVN. Kurwizja zaorana po całości. Już ze sportu im nic nie zostało. Wielkie brawa.
 19  
Bez państwowych sponsorów TVN na Woronicza przyniesie te skoki w zębach na kolanach. To nie Eurosport, gdzie się płaci za dostęp.
 20  
hahahaha ale z nimi pojechali!!!!
 19  
Ja akurat uważam, że jednak jak wcześniej obiecali to powinni dotrzymać słowa.
Wiem, że TVP do tuba propagandowa rządu.
Skąd wiesz, że Discovery coś obiecał TVP? Bo tak twierdzi, jak sam napisałeś "tuba propagandowa"?
 25  
***** *** i tvp
 24  
Media Publiczne za Jackowych rządów zajmują się duperelami takimi jak koncerty disko polo, to media prywatne tworzą misje (igrzyska w Pekinie, a wcześniej Telekamery, Fryderyki...)
Brawo! U jacka tylko 'majteczki w kropeczki'
 24