Łukasz Szewczyk12.10.2021 (13:15)brak komentarzy

WP abcZdrowie przeprowadzi test zdrowia Polaków

• Wirtualna Polska wraz z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym sprawdzą zdrowie Polaków w czasie pandemii.
• 13 października w serwisie WP abcZdrowie ruszy akcja "Pomyśl o sobie - sprawdź swoje zdrowie w pandemii".
• Celem akcji jest podniesienie świadomości i zwrócenie uwagi na stan naszego zdrowia.
WP abcZdrowie przeprowadzi test zdrowia Polaków
Od wielu miesięcy świat mierzy się z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. W tym czasie skupialiśmy się głównie na uniknięciu zarażenia, jednak nie możemy zapominać o innych schorzeniach. Wizyty w placówkach medycznych w dużej części zastąpiła telemedycyna i konsultacje on-line. Dostęp do lekarzy specjalistów jest utrudniony, przez co wiele osób odkłada w czasie badania kontrolne. Choroby nie czekają na koniec pandemii, o ogólne zdrowie trzeba dbać zawsze.
Redakcja serwisu WP abcZdrowie zwraca uwagę na kwestię badań oraz profilaktyki zdrowotnej i zaprasza do wypełnienia krótkiej ankiety, która znajdzie się na dedykowanej stronie. Jej wypełnienie zajmie kilka minut. Następnie użytkownik otrzyma indywidualne wskazówki, co powinien zrobić z objawami oraz sugestie w jakim kierunku robić badania.

Partnerami merytorycznymi są WP Znajdź Lekarza, HomeDoctor i Warszawski Uniwersytet Medyczny. Partnerem strategicznym jest NutroPharma sp z.o.o.

- Pandemia trwa już półtora roku i nie oszukujmy się, dla wielu z nas jest ona dobrą wymówką, żeby się nie zbadać. Wypadające włosy, słabe paznokcie, wahania wagi, przewlekłe zmęczenie, to objawy na które skarżymy się najczęściej. Jak reagujemy? Bierzemy tabletki i liczymy na to, że przejdą - mówi Dorota Mielcarek, redaktor naczelna WP abcZdrowie.

Test będzie można wypełnić do 30 listopada 2021. Kolejny etap akcji "Pomyśl o sobie" to analiza, którą przeprowadzą eksperci z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z końcowego raportu dowiemy się, jak zmieniło się zdrowie Polaków podczas pandemii.

- Pandemia nie sprawiła, że inne choroby zniknęły. Musimy pamiętać, że zdrowie mamy jedno i jest ono bezcenne. Warto zrobić pierwszy krok - wypełnić test i pomyśleć o sobie. Zajmie to dosłownie kilka minut, a każdy z uczestników otrzyma indywidualne rekomendacje do podjęcia dalszych działań - dodaje Dorota Mielcarek.