Łukasz Szewczyk15.10.2021 (12:38)2 komentarze

Canal+ Polska kupił warszawskie biuro i centrum produkcyjno-nadawcze

• Canal+ Polska odkupił od spółki z grupy Real Management SA biurowiec zlokalizowany przy Alei Generała Władysława Sikorskiego 9 w Warszawie
• W siedzibie znajduje się główna siedziba firmy oraz centrum produkcyjno-nadawcze
Siedziba Canal+
Budynek został zaprojektowany w 2007 roku zgodnie z potrzebami CANAL+ i charakteryzuje się m.in. znanym przez wszystkich warszawiaków kształtem plusa na elewacji oraz parkiem antenowym na dachu, który wieczorami rozświetla pobliską okolicę. Na 7 kondygnacjach naziemnych umieszone zostały biura, zaawansowane centrum nadawcze oraz profesjonalne studia telewizyjne.
- Nasza aktualna siedziba to prawdziwe serce telewizji, w którym realizujemy większość programów emitowanych na antenach CANAL+. Zakup budynku na własność pozwoli nam na kolejne inwestycje w infrastrukturę technologiczną, w tym również w nową przestrzeń biurową, którą chcemy przebudować dla naszych pracowników tak, aby jak najlepiej odpowiadała na wyzwania związane ze zmieniającym się stylem pracy - mówi Edyta Sadowska, prezes i dyrektor generalna CANAL+ Polska.

5 sierpnia w siedzibie CANAL+ uruchomiono nowe studio w pełni przystosowane do realizacji programów w jakości 4K. Jego głównym i unikalnym elementem jest ruchomy video-wall, który pozwala na dynamiczną zmianę scenografii. Ruchome panele LED pozwalają na dowolną aranżację przestrzeni - w zależności od charakteru danego programu. Nowością jest również nowe ramię kamerowe z kamerą 4K i ponad 200 czujnikami kalibracyjnymi. Pozwala to na wyświetlanie wirtualnych grafik i hologramów w najwyższej rozdzielczości w programach realizowanych na żywo.

Nowe studio Canal+ / Fot. Paweł Winiarski/Antyweb
Nowe studio Canal+ / Fot. Paweł Winiarski/Antyweb

Komentarze (1 - 2 z 2)

Gdyby te miliony włożone w ten budynek mogłyby przywrócić Bundesligę i Premier League po 2022. Ech, marzenia...
 4  
Podejrzewam że ten zakup budynku był już planowany przy budowie i nadszedł czas.
Słaba oferta treści niestety zjazd do bazy robi c+
 0