Łukasz Szewczyk15.10.2021 (12:44)1 komentarz

Koncert Coldplay w RMF FM i 12 innych stacjach Bauera w całej Europie

• W piątek (15 października 2021 roku) 13 stacji radiowych w całej Europie należących do Bauer Media Audio nada ekskluzywny koncert zespołu Coldplay, który dotrze do ponad 40 milionów fanów.
• W Polsce najciekawszych fragmentów będzie można słuchać w RMF FM
Koncert Coldplay
Bauer Media Audio podpisał umowę na wyłączność na emisję koncertu Coldplay, którego odbiorcami będzie ponad 40 mln fanów w całej Europie. Wykorzystując swój międzynarodowy zasięg i skalę działania, Bauer Media Audio wyemituje koncert w trzynastu wiodących europejskich stacjach radiowych w ośmiu krajach, m.in. w: RMF FM (Polska), Absolute Radio (Wielka Brytania), The Hits Radio Network (Wielka Brytania), Today FM (Irlandia), Radio Expres (Słowacja), Radio Nova (Finlandia), Radio Norge (Norwegia), Mix Megapol (Szwecja) i NOVA (Dania).
Koncert w londyńskim Shepherd's Bush Empire, przeznaczony wyłącznie dla 2 tys. fanów, to powrót Coldplay na scenę przed premierą nowego albumu "Music of the Spheres".

Emisja koncertu na skalę europejską to kolejne innowacyjne działanie grupy Bauer w obszarze audio. Dzięki Bauer Media Audio, obecnemu na ośmiu rynkach radiowych i posiadającemu wiele stacji o różnych formatach, Coldplay może dotrzeć do milionów swoich fanów w całej Europie, którzy inaczej nie mogliby uczestniczyć w koncercie.

- Stworzyliśmy fantastyczne wydarzenie, którym mogą cieszyć się wspólnie miliony ludzi w całej Europie. Wszystko dzięki połączeniu bezkonkurencyjnej skali naszego działania i wyjątkowego zasięgu. Radio jest w stanie zapewnić branży muzycznej niezwykłą łączność pomiędzy artystami a fanami - mówi Paul Keenan, prezes Bauer Media Audio.

Fragmentów koncertu będzie można posłuchać 15 października 2021 roku, po godzinie 20.00, w RMF FM, a na stronie rmf.fm będzie można zobaczyć wideo z czterema piosenkami z koncertu.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Pamiętam, jak w czasie jednej z audycji RMFu w latach 90. (w "Radiu o ZmRocku") trzeba było zmasterować jedno nagranie koncertu Spice Girls, aby fen koncert był nadany - bo był jeszcze nagrany dla jeszcze jednego radia w Europie. Zwłaszcza tak kiedyś było z wywiadami i koncertami w audycjach Piotra Metza i Tomka Poznańskiego.

Dzisiaj wszystkie stacje są w jednej sieci i nie ma już takiej ekskluzywności co kiedyś, że dany koncert był nadawany tylko na jednej antenie radiowej w całej Europie. A szkoda, bo myślałem, że Kopiec coś sam na własną rękę ukręcił z gośćmi od Martina, że te fragmenty będą dostępne tylko na wyłączność w RMF.

Ale co ja tam wiem, kiedyś od MTV brali sygnał do transmisji europejskich nagród MTV i do koncertu ku pamięci Freddiego Mercurego. Wtedy to RMF była potęga na miarę nowoczesnej polskiej radiofonii. Dziś ta główna antena - sama gra dla nikogo i niczego. Szczęście, że jest jeszcze RMF24, bo by tak muzycznie by się "zakisili" w tych badaniach i RT-kach.
 2