Łukasz Szewczyk15.10.2021 (12:57)1 komentarz

Krzysztof Zalewski w "MTV Unplugged". Telewizyjna premiera w Canal+

• Krzysztof Zalewski jest jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.
• Artysta w ramach koncertu "MTV Unplugged" wykonał swoje największe przeboje oraz m.in. nowy singiel "Ptaki".
• Premiera w Canal+
Krzysztof Zalewski w "MTV Unplugged"
Koncert odbył się 16 czerwca w przestrzeni warszawskiego Och-Teatru. Na scenie, razem z Krzysztofem Zalewskim pojawił się poszerzony, 8-osobowy zespół. Artysta wykonał akustyczne wersje swoich największych przebojów z ostatnich czterech albumów "Zelig", "Złoto", "Zalewski śpiewa Niemena" i "Zabawa". Do tego specjalnie napisany na tę okazję utwór "Ptaki" oraz nowy cover "Romanca Cherubina", czyli piosenkę wykonywaną oryginalnie przez Czesława Niemena i Wandę Warską na płycie "Muzyka teatralna i telewizyjna" z 1971 roku.
Zgodnie z tradycją MTV Unplugged, pojawili się także goście specjalni, jak Justyna Święs i Kuba Karaś (The Dumplings) oraz Natalia i Paulina Przybysz.

Piękna scenografia autorstwa Anny Szczęsny stworzyła unikalny klimat, jak ze snu. Elementy rodem z upalnej Arizony - agawy, wulkany czy wielkie słońce zmieniające się w księżyc. Dzięki tej scenografii, w połączeniu ze światłem, koncert był pełnym dniem od świtu do zachodu, a każdy utwór "dział się" o innej porze. Reżyserem koncertu był Piotr Onopa, twórca m.in. teledysku do "Miłość miłość" Zalewskiego.

- W jaki sposób odróżnić nasz unplugged od dziesiątków znakomitych poprzedników? Otóż najlepiej napisać nową piosenkę specjalnie na tę okoliczność. Przed Wami: "Ptaki" - numer o tym, że kiedy wzniesiemy się wysoko (jak ptaki) i nabierzemy odpowiedniego dystansu, wszystko to, co nas dzieli, wszystkie mury między nami przestają istnieć. Coś pozytywnego na jesienną słotę - skomentował Krzysztof Zalewski.

- To Mars czy Arizona? Tego do końca nie wiadomo... zależało nam po prostu na stworzeniu magicznego świata, w którym "odłączone od prądu" piosenki Krzyśka zyskają nowy wymiar. Zmieniające barwy Słońce w centralnej części sceny, to nie przypadek. Ten świat, rządził się bowiem regułami Układu Słonecznego - z główną gwiazdą, wokół której krążą inne planety. Gości nie brakowało (...), a atmosfera była gorąca - dodaje Piotr Onopa, reżyser.

Koncert będzie można obejrzeć w całości w sobotę (16 października 2021 rooku) w serwisie Canal+ Online oraz na antenie Canal+ Premium.
23 listopada ukaże się album "MTV Unplugged" z dźwiękowym zapisem tego wieczoru.

Koncert MTV Unplugged Krzysztofa Zalewskiego powstał przy współpracy ViacomCBS z Canal+.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Łapię się za głowę czytając ten artykuł. Ale żeby coś od MTV miało premierę nie na własnych kanałach? Czy oni się już pogodzili z tym że są zaorani i jeszcze próbują się zakopać? A wystarczy tylko przejść na HAJDI i "ZGODNIE Z TRADYCJĄ" teledyski zacząć puszczać. Czy to tak k**** ciężko???
 9