Łukasz Szewczyk15.10.2021 (16:01)brak komentarzy

"Sweat", "Wasp. Sieć szpiegów", "Twist", "Syn" - filmowy weekend premium TV

• Premiery filmowe na weekend w kanałach premium (Canal+, HBO i Cinemax)
• W repertuarze m.in.: "Sweat", "Wasp. Sieć szpiegów", "Twist", "Syn", ""Crescendo"
"Sweat"
Weekend filmowych premiera w CANAL+ rozpocznie dramat "Sweat" (16 października). Żyjemy w czasie influencerów, a chyba nawet bardziej influencerek. Gwiazdy social mediów wyrastają z dnia na dzień i przebijają popularnością gwiazdy kina czy estrady. A potem często równie szybko znikają. Ten film to w dużej mierze opowieść o kulisach tej branży. Jej blaskach i cieniach. Oto trzy dni z życia Sylwii Zając, popularnej influencerki specjalizującej się w fitnessie. O jej bogatym życiu w mediach i pustym w domu. I o tym, jak jedna decyzja może to wszystko zmienić. W głównej roli młoda gwiazda polskiego kina Magdalena Koleśnik ("Kruk. Czorny Woron nie śpi", "Brzydula2", "Kamienie na szaniec"), która za zagranie Sylwii Zając zdobyła nagrodę na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni.
W sobotę "Wasp. Sieć szpiegów" (16 października). Rok 1990. René González przedostaje się z Kuby do USA. Nie jest jednak dysydentem. Na Florydzie wiąże się z WASP Network; organizacją zwolenników Castro; szpiegami przenikającymi do terrorystycznych struktur zwalczających kubański reżim. Sensacyjną fabułę serwuje Olivier Assayas, reżyser "Carlosa". Film oparty jest na faktach opisanych w książce Fernando Moraisa.

Także w sobotę muzyczne wydarzenie "MTV Unplugged. Krzysztof Zalewski" (16 października). Krzysztof Zalewski jest jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Artysta wykonał akustyczne wersje swoich największych przebojów z ostatnich czterech albumów "Zelig", "Złoto", "Zalewski śpiewa Niemena" i "Zabawa". Do tego - specjalnie napisany na tę okazję utwór "Ptaki" oraz nowy cover - "Romanca Cherubina", czyli piosenkę wykonywaną oryginalnie przez Czesława Niemena i Wandę Warską na płycie "Muzyka teatralna i telewizyjna" z 1971 roku.

Weekend filmowych premier zakończy "Twist" (17 października). Zbuntowany londyński grafficiarz, Oliver znany jako Twist (Raff Law), swoimi działaniami zwraca na siebie uwagę policji, a także szajki młodych oszustów, którym przewodzi charyzmatyczna Dodge (Rita Ora). Do bandy należą także Red (Sophie Simnett) i Batesy (Franz Drameh). Mentorem złodziejaszków jest wiekowy Fagin (Michael Caine), prawdziwy mistrz w dziedzinie kradzieży dzieł sztuki. Właśnie kierowany żądzą zemsty szykuje kolejny skok, który ma pogrążyć bogatego handlarza, doktora Crispina Losberne'a (David Walliams). Celem rabusiów są cenne obrazy, a w całym planie niebagatelną rolę ma odegrać właśnie Twist. Wkrótce rozpoczyna się brawurowa akcja, która niesie ze sobą ogromne ryzyko.

Z kolei premierowy weekend na antenach CINEMAX rozpocznie "Syn" (16 października, Cinemax 2). Arman (Dino Bajrovic) jest osiemnastolatkiem, który wychował się w rodzinie adopcyjnej. Jasna (Snezana Bogdanovic) i Senad (Uliks Fehmiu) sprawiali wrażenie niezdolnych do posiadania własnego potomstwa. Jednak cztery lata po zaadoptowaniu Armana Jasnie udało się zajść w ciążę. Na świat przyszedł wówczas chłopiec, Dado. Jego narodziny pogorszyły sytuację Armana, który nie potrafił pogodzić się z myślą, że jest obcy wśród ludzi, których łączą więzy krwi. Po latach wciąż boryka się z tym problemem. Jest nieprzewidywalny, wybuchowy i konfliktowy. Sprawia problemy wychowawcze i ciągle wpada w tarapaty. Mimo inteligencji nosi łatkę trudnego dziecka. W rzeczywistości Arman jest zagubionym młodym człowiekiem, który pragnie poznać biologiczną matkę i wciąż zadaje sobie pytanie o swoją tożsamość. Poczuwa się jednak do odpowiedzialności za młodszego brata, którego chce chronić przed tym, co oferuje współczesny świat: narkotykami, bronią i innymi niebezpieczeństwami.

Z kolei w niedzielę "Crescendo" (17 października, Cinemax 2). Eduard Sporck (Peter Simonischek) jest światowej sławy wybitnym dyrygentem, który otrzymuje jedno z najtrudniejszych zleceń w swojej karierze. Zadania polega na stworzeniu zgranej młodzieżowej izraelsko-palestyńskiej orkiestry. Szybko staje się jasne, że młodzi muzycy mają wobec siebie liczne uprzedzenia i nie potrafią obdarzyć się zaufaniem, nie mówiąc już o sympatii. Dorastający po obu stronach barykady młodzi ludzie wyznaczają własnych liderów - dumną Palestynkę Laylę (Sabrina Amali) i interesującego Izraelczyka Rona (Daniel Donskoy). Dostrzegłszy konflikty drążące jego zespół, Sprock nie zamierza się poddawać. Wierzy, że mimo wszystko uda mu się sprawić, by dla wyższych ideałów muzycy zapomnieli o zaszłościach.