Łukasz Szewczyk21.10.2021 (11:16)3 komentarze

Więcej programów ekumenicznych w TVP. Porozumienie z Polską Radą Ekumeniczną

• Zarząd Telewizji Polskiej podpisał porozumienie z przedstawicielami Polskiej Rady Ekumenicznej rozszerzające działalność Redakcji Audycji Ekumenicznych w ofercie TVP.
Więcej programów ekumenicznych w TVP. Porozumienie z Polską Radą Ekumeniczną
- Chrześcijaństwo jest we współczesnym świecie religią stawianą przed szczególną próbą. Jest to najbardziej atakowana religia na świecie, ponosi najwięcej ofiar i doświadcza straszliwych prześladowań. Codziennie giną chrześcijanie wielu obrządków. Mamy nadzieję, że to porozumienie wzmocni naszą gotowość do dawania świadectwa i dobrze przysłuży się wiernym - powiedział Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.
 
Znaczenie porozumienia podkreślił w swoim wystąpieniu również Członek Zarządu TVP, Mateusz Matyszkowicz. - Polska jest domem - dlatego chętnie odwołujemy się do jej dziedzictwa, którym jest I Rzeczpospolita. To tu spotkał się Kościół Wschodu i Zachodu. To tu wiernym obu tych Kościołów żyło się bezpiecznie i dobrze, w związku z czym stanowił on przykład dla innych narodów i państw europejskich. Chcemy, aby ta wyjątkowa tradycja dialogu i porozumienia trwała nadal
 
Podpisane porozumienie określa zasady funkcjonowania Redakcji Audycji Ekumenicznych TVP oraz warunków przygotowania i nadawania przekazów publicystycznych, informacyjnych społecznych i kulturalnych Kościołów i organizacji zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Na mocy zawartego porozumienia Telewizja Polska ma zapewnić wsparcie w realizacji i emisji tych programów w pasmach ogólnopolskich i regionalnych oraz kanałach tematycznych. Pojawią się też nowości,  jak stałe pasmo - film dokumentalny, magazyn ekumeniczny oraz w TVP Kultura cotygodniowa emisja nabożeństw Kościołów członkowskich Polskiej Rady Ekumenicznej.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Więcej religii w TVP! WINCYYYYJ!
WINCYJJJJ tureckich seriali, słabych programów "rozrywkowych" i mszy wszelakich!
 4  
To jeszcze TVP czy TV Episkopat ?
 0  
^ "Uczą nas szacunku do obcych, a pogardy dla swoich. Każą nam miłować wszystkich, choćby ludożercę, a nienawidzić ojców i braci, za to, że nie gorzej, lecz inaczej tylko myślą" - fragment przemówienia Ignacego Paderewskiego we Lwowie (1910) z okazji 100-lecia urodzin Fryderyka Chopina.
 2