Łukasz Szewczyk21.10.2021 (11:17)brak komentarzy

TVN z dodatkową pojemnością na satelicie Eutelsat HOTBIRD

• Eutelsat oraz spółka TVN podpisały wieloletnią umowę,
• Wiodący polski koncern medialny będzie mógł korzystać z dodatkowych zasobów orbitalnych na flagowym satelicie Eutelsat HOTBIRD na pozycji 13° East.
Jesień w TVN
Umowa ta jest kolejnym krokiem w długoletniej współpracy pomiędzy TVN, jednym z głównych klientów HOTBIRD, a spółką Eutelsat, która towarzyszyła rozwojowi TVN od lat 90. Będzie to wsparcie dla nieustannych wysiłków TVN w celu dalszego podnoszenia jakości oferty na HOTBIRD.
- Umacniamy naszą wieloletnią współpracę z TVN, który rozbudowuje swoją ofertę usług premium w Europie. Umowa ta dowodzi znaczenia satelity, jako infrastruktury nadawczej zdolnej do dotarcia do największej liczby odbiorców w Europie, zarówno obecnie, jak i w nadchodzących latach. Podkreśla również niezrównany zasięg pozycji 13° East nad Europą w połączeniu z czołową pozycją rynkową Eutelsatu w polskim krajobrazie nadawczym - komentuje Philippe Oliva, Dyrektor handlowy Eutelsat.

- Jesteśmy podekscytowani, że możemy nadal korzystać z zasobów orbitalnych Eutelsatu, aby wzmocnić dystrybucję naszych usług nadawczych w Polsce, jednym z naszych najważniejszych rynków w Europie. - dodaje Krzysztof Kozłowski, dyrektor ds. technologii w Grupie TVN Discovery.

TVN, należący do Grupy Discovery, jest wiodącym prywatnym nadawcą telewizyjnym w Polsce, posiadającym 24 kanały, w tym kanały ogólnodostępne oraz płatne kanały lifestyle'owe, informacyjne, sportowe i filmowe.

Należący do Eutelsat system HOTBIRD jest jednym z bardziej wszechstronnych systemów satelitarnych w Europie pod względem zasięgu. Zostanie on dodatkowo zoptymalizowany wraz z wejściem do eksploatacji dwóch satelitów HOTBIRD nowej generacji, które mają zostać wyniesione na orbitę w 2022 roku i zastąpią jednostki kosmiczne działające obecnie na pozycji 13° długości wschodniej.

t, , komentuje:Krzysztof Kozłowski, dyrektor ds. technologii w Grupie TVN Discovery, dodał: "