Łukasz Szewczyk21.10.2021 (11:49)brak komentarzy

Newsweek rozwija obszar dziennikarstwa śledczego. Jakub Korus szefem nowego projektu

• Jakub Korus, dziennikarz tygodnika "Newsweek Polska" oraz wydawca serwisu Newsweek.pl, obejmie nowo utworzone stanowisko szefa projektu dziennikarstwa śledczego w Newsweeku.
• Materiały, które powstaną w ramach prac zespołu śledczego wzbogacą ofertę Newsweeka i będą się ukazywać zarówno w formie drukowanej jak i online.
Jakub Korus
- Jakub Korus ma dać nowy impuls dziennikarstwu śledczemu w Newsweeku. Już w zeszłym roku, czego potwierdzeniem były nominacje i nagrody, udowodnił, że jest to dziedzina, w której czuje się dobrze i w której osiąga dostrzegane przez rynek sukcesy. Pokładamy więc w jego misji - jesteśmy przekonani - uzasadnione nadzieje. Co więcej, chcemy, by był to na tym polu nie ostatni, ale pierwszy krok - mówi Tomasz Lis, redaktor naczelny Newsweek Polska.
- Czytelnik ceni sobie dziennikarstwo najwyższej próby. Oczekuje, że dziennikarze nieustannie będą patrzeć na ręce władzy oraz jej instytucjom. Chcemy, aby takie właśnie teksty były ważną częścią oferty dziennikarstwa śledczego Newsweeka - mówi Jakub Korus, nowy szef projektu dziennikarstwa śledczego, dziennikarz tygodnika Newsweek.

Jakub Korus jest związany z "Newsweekiem" od 2008 roku. W 2015 roku wraz z Wojciechem Cieślą został nominowany do nagrody Grand Press za cykl "Minister Szyszko na włościach", a w roku 2020 do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za "Surogatki z Miasteczka Wilanów".

Na stanowisku wydawcy Newsweek.pl Jakuba Korusa zastąpi Emilia Stawikowska, dotychczas reporterka serwisu.