Łukasz Szewczyk02.11.2021 (10:54)brak komentarzy

Nowy podcast TOK FM. "Techstorie" Sylwii Czubkowskiej i Joanny Sosnowskiej

• Znane dziennikarki zajmujące się tematami technologicznymi - Sylwia Czubkowska i Joanna Sosnowska w nowym podcaście TOK FM opowiadać będą o wyzwaniach, jakie technologia stawia przed społeczeństwami, polityką, gospodarką - i odwrotnie.
"Techstorie" w TokFM
Sylwia Czubkowska (Spider's Web+) i Joanna Sosnowska ("Gazeta Wyborcza" i Wyborcza.pl) w swoim podcaście przyjrzą się przede wszystkim wyzwaniom, jakie stawia nam wszystkim technologia. Odcinki cyklu "Techstorie" będą mieć formę dyskusji autorek, przetykanej wypowiedziami ekspertów i praktyków.
Podcast będzie się ukazywał co dwa tygodnie, we wtorki (od 2 listopada). Kolejnych odcinków będą mogli słuchać wszyscy internauci, bezpłatnie - na platformie TOK FM, czyli na tokfm.pl i w aplikacji mobilnej TOK FM, a także na innych platformach podcastowych.

- Technologie to nie jest już jakaś gadżeciarska zabawa dla nerdów zainteresowanych nowym modelem telefonu. Nowe technologie dobitnie wpływają i zmieniają funkcjonowanie każdej dziedziny naszego życia: od wychowania dzieci, poprzez nowe wyzwania na rynku pracy, na wyborach politycznych kończąc. I właśnie te zmiany chcemy w podcaście obserwować, diagnozować i spróbować wytłumaczyć słuchaczom, którzy niekoniecznie śledzą nowinki technologiczne, ale za to próbują zorientować się w świecie, który tak szybko wokół nich się zmienia - wyjaśnia Sylwia Czubkowska, jedna z autorek podcastu, dziennikarka Spider's Web+.

- Nie da się dziś opowiadać historii o technologiach bez ludzi. Dlatego do każdego z odcinków zapraszamy bohaterów opowiadanych przez nas historii lub ekspertów, którzy pomogą nam wyjaśnić coraz bardziej złożony świat. Właśnie o tym mają być "Techstorie" - dodaje Joanna Sosnowska.

W pierwszym odcinku cyklu "Techstorie", który będzie miał swoją premierę 2 listopada br., Sylwia Czubkowska i Joanna Sosnowska dyskutują o tym, jak technologie sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, czy zmierzają w stronę zbawienia, czy może raczej zniszczenia wszystkiego, co ważne dla ludzkości.

Joanna Sosnowska to dziennikarka i redaktorka, związana z "Gazetą Wyborczą" i Wyborcza.pl. Obecnie kieruje projektem "Jutronauci" jako redaktor prowadząca. Wcześniej w "Wyborczej" przez niemal trzy lata prowadziła serwis technologiczny. Była redaktor naczelną serwisów technologicznych i gamingowych Wirtualnej Polski, wcześniej przez wiele lat związana była z portalem Gazeta.pl. W krótkim epizodzie poza mediami pracowała w start-upie, który chciał rozwiązać problem bezsenności i koszmarów.

Sylwia Czubkowska to wieloletnia dziennikarka ekonomiczna i technologiczna takich tytułów, jak "Gazeta Wyborcza", "Dziennik Gazeta Prawna" i tygodnik "Przekrój". Od 2020 r. jest redaktor prowadzącą Spider's Web+. Trzykrotnie nominowana do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Czterokrotna laureatka nagród Prezesa Urzędu Patentowego za teksty na temat innowacji i wynalazków.