Łukasz Szewczyk18.11.2021 (14:55)1 komentarz

Rusza plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku. Gala w Polsacie. Kto nominowany?

• Przegląd Sportowy oraz telewizja Polsat ogłaszają nową edycję Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski.
• Laureatów 87. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku poznamy 8 stycznia 2021 roku podczas Gali Mistrzów Sportu.Transmisja w Polsacie
Ogłoszono nominowanych w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku / Fot. PolsatSport.pl
Ogłoszono nominowanych w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku / Fot. PolsatSport.pl
Organizowany od 1926 roku prestiżowy plebiscyt "Przeglądu Sportowego" został zainaugurowany podczas specjalnego programu emitowanego na antenie Polsat Sport oraz na Onet.pl i polsatsport.pl.
- W roku jubileuszu 100-lecia "Przeglądu Sportowego" Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski jest w naszej redakcji świętem podwójnym. Rok temu nikt nie wiedział, jak mocne piętno pandemia odciśnie na rywalizacji sportowej. Ale udało się - sport wrócił na swoje tory i ponownie dostarcza emocji i wzruszeń kibicom na całym świecie. Wśród nominowanych znów mamy medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy - powiedział redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego" Paweł Wołosik. - W mijającym roku sukcesów polskich sportowców było tak wiele, że nie wszyscy herosi "zmieścili" się do tradycyjnej dwudziestki nominowanych. W redakcji "Przeglądu Sportowego" dyskutowaliśmy długo i zawzięcie, często emocjonalnie, ale udało się wypracować kompromis. Z całego serca zachęcam do zabawy i głosowania w Plebiscycie. Nasi sportowcy wielokrotnie w tym roku udowodnili, że możemy na nich liczyć i z pewnością zasługują na docenienie ich wysiłków - dodał Wołosik.

- Mijający rok w świecie sportu był czymś absolutnie wyjątkowym. Rozegrane na przestrzeni zaledwie kilkunastu tygodni piłkarskie EURO, igrzyska olimpijskie i EuroVolley siatkarek oraz siatkarzy to jego najjaśniejsze punkty. Ale nie możemy zapominać o wielu fantastycznych chwilach związanych z siatkarską i piłkarską Champions League, sportami walki, wielkimi turniejami tenisowymi czy łyżwiarstwem. Wiele z tych niezapomnianych momentów mogliśmy relacjonować dla kibiców w Polsacie Sport, a teraz wspólnie z kibicami raz jeszcze wrócimy do nich, by wybrać ten najważniejszy. Osobiście mocno trzymałem kciuki za trzeci z rzędu triumf Bartka Zmarzlika w Speedway Grand Prix. Żałuję też, że w nominowanej dwudziestce, ze względu na ogromną konkurencję, zabrakło miejsca dla przedstawicieli mma oraz boksu - powiedział Paweł Wójcik, zastępca dyrektora ds. sportu Telewizji Polsat.

Nominowani w 87. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku:
(kolejność alfabetyczna)

1. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
2. Patryk Dobek (lekkoatletyka)
3. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
4. Hubert Hurkacz (tenis)
5. Sztafeta 4 x 400 m (lekkoatletyka)
Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska
6. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
7. Malwina Kopron (lekkoatletyka)
8. Robert Lewandowski (piłka nożna)
9. Tadeusz Michalik (zapasy)
10. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)
11. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska (kajakarstwo)
12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
13. Agnieszka Skrzypulec, Jolanta Ogar-Hill (żeglarstwo)
14. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
15. Iga Świątek (tenis)
16. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
17. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
18. Sztafeta mieszana 4 x 400 m (lekkoatletyka)
Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik
19. Bartosz Zmarzlik (żużel)
20. Piotr Żyła (narciarstwo klasyczne)

Wzorem lat ubiegłych głosować można będzie (do 24 grudnia 2021 roku) za pomocą tradycyjnych kuponów, które publikowane będą codziennie w "Przeglądzie Sportowym" oraz w wybranych wydaniach dziennika "Fakt" i Fakt TV, online na stronach organizatorów (plebiscyt.przegladsportowy.pl i polsatsport.pl), a także poprzez SMS-y. Ostateczna kolejność dziesiątki najlepszych sportowców Polski mijającego roku zostanie ustalona w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu, która będzie transmitowana na antenie Polsatu. Telewizja Polsat będzie prezentować również na swoich antenach sylwetki nominowanych sportowców. Audytorem Plebiscytu jest firma EY Polska.

Laureatów 87. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku poznamy 8 stycznia 2022 roku podczas Gali Mistrzów Sportu. Transmisja m.in w telewizji Polsat.

Komentarze (1 - 1 z 1)

W tym roku Lewandowski nie ma konkurencji
 0