Łukasz Szewczyk19.11.2021 (10:53)brak komentarzy

Trójkowy debiutant Bartek Deryło zagra koncert w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej

• Na początku września Bartek Deryło został wyróżniony przez Trójkę nagrodą specjalną dla najciekawszego debiutanta tegorocznego 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu
• Na rynku ukazuje się debiutancka płyta artysty "Latawce". Koncertowa premiera albumu na antenie radiowej Trójki.
Bartek Deryło "Latawce"
Bartek Deryło (ur. 1998) to jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia. Wokalista, autor tekstów, kompozytor i multiinstrumentalista. Pochodzi z Jelcza, a edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat od gry na skrzypcach. Ukończył Szkołę Muzyczną im. J. Szajny-Lewandowskiej w Oławie oraz studia I stopnia na Uniwersytecie Zielonogórskim na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu.
Jego warsztat wokalny oraz umiejętności kompozytorskie zostały docenione nie tylko przez słuchaczy, ale także przez wielu polskich artystów. W 2019 roku Deryło dotarł do półfinału X edycji programu "The Voice Of Poland". Podbił wtedy serca nie tylko publiczności, ale również trenerów - Tomson i Baron zaprosili go do udziału w koncercie promującym najnowszą płytę Afromental, a Kamil Bednarek nagrał z nim utwór "Kompas", który trafił na debiutancki album Bartka. Płyta "Latawce", wydana pod patronatem Trójki, ukaże się 19 listopada.
Tuż po premierze albumu Bartek zawita do Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. W programie koncertu z pewnością nie zabraknie znanych już piosenek, takich jak: wspomniany "Kompas", "Lód" oraz "Burza" - za tę ostatnią Program 3 Polskiego Radia na tegorocznym festiwalu w Opolu przyznał wokaliście nagrodę specjalną w konkursie Debiutów. - Czuję się bardzo wyróżniony i czuję dumę, że to właśnie mnie przypada ta nagroda - mówił Bartek w Opolu. - Emocje zawsze są moim priorytetem i tak naprawdę to od nich wszystko się zaczyna: to, że występuję na scenie, piszę i komponuję. Wszystko kręci się wokół emocji i muzyki, która jest dla mnie gigantyczną wartością - dodał artysta.

Jego "Latawce" to wspaniała opowieść o wielu balansujących emocjach - napisana, skomponowana i zaśpiewana przez bardzo wrażliwego młodego człowieka, muzyka, autora tekstów i wokalistę. Album zawiera 11 utworów, których myślą przewodnią było dotarcie do beztroskich, dziecięcych emocji, jak i przeżywanych po raz pierwszy zauroczeń i zawodów miłosnych artysty. Zarówno warstwa tekstowa, jak i muzyczna, jest próbą ocalenia wspomnień zapisanych poprzez oczy "małego" Bartka.


Koncert Bartka Deryły w niedzielę (21 listopada 2021 roku) od godz. 19.05 - na antenie radiowej Trójki oraz - w formie streamingu wideo - na stronie trojka.polskieradio.pl, Facebooku stacji i kanale YouTube Polskiego Radia. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności

Polecamy