Łukasz Szewczyk28.11.2021 (22:02)4 komentarze

Złota Piłka dla Lewandowskiego? Transmisja gali w Telewizji Polskiej

• W poniedziałek (29 listopada 2021 roku) Telewizja Polska będzie transmitować z Paryża Galę Złotej Piłki.
• W tym roku Złotą Piłkę, najbardziej prestiżowe indywidualne wyróżnienie w świecie futbolu, ma szansę zdobyć reprezentant Polski Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski
- Robert Lewandowski był nominowany do Złotej Piłki sześciokrotnie. Najwyżej sklasyfikowano go w 2015 roku na 4. miejscu. Szanse Lewandowskiego na otrzymanie nagrody są teraz największe od wielu lat. Polak jest faworytem bukmacherów, a niedawno, po raz drugi otrzymał tytuł Golden Player dziennika "Tuttosport". Wśród nominowanych piłkarzy z reprezentacji Polski w poprzednich edycjach Złotej Piłki byli Zbigniew Boniek i Kazimierz Deyna. Pomysłodawcą i organizatorem tego ważnego dla świata piłkarskiego świata plebiscytu jest od 1956 roku magazyn "France Football". Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się wielkie rzeczy dla polskiego sportu. Telewizja Polska jest najpoważniejszym partnerem dla globalnych instytucji takich jak FIFA i UEFA. Robert Lewandowski ma olbrzymią szansę, jako pierwszy Polak w historii, zdobyć najbardziej prestiżową indywidualną nagrodę w piłce nożnej na świecie. TVP Sport towarzyszy Robertowi przez całą jego zawodową karierę począwszy od pierwszych bramek w Zniczu Pruszków. Pokazujemy wszystkie bramki Roberta w Lidze Mistrzów i reprezentacji Polski. Nie może więc nas zabraknąć na gali Złotej Piłki- mówi dyrektor Marek Szkolnikowski, TVP Sport.
Galę wręczenia "Ballon d'Or" z Theatre du Chatelet w Paryżu będzie można obejrzeć w TVP1, TVP Sport, na stronie internetowej TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Wydarzenie skomentuje Maciej Iwański, a studio w TVP Sport poprowadzi Sylwia Dekiert. Reporter TVP Sport Jacek Kurowski w Paryżu przeprowadzi rozmowy z laureatami.

Transmisja Gali w poniedziałek (29 listopada 2021 roku) od 19:00 w TVP Sport i 20:30 w TVP1.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Przynajmniej jak Lewandowski nie wygra wiadomo czyja będzie wina :)
 0  
Wygraj chłopie, jesteś najlepszy, Messi jest przereklamowany, nawet siedząc na ławce byłby kandydatem , to chore.
 3  
Lewy strzela gole tylko dla niemców
 2  
ten koleś jest na maksa przereklamowany
 0