Łukasz Szewczyk01.12.2021 (8:30)1 komentarz

Grudzień w HBO GO. "I tak po prostu...", "Czas", "Przynęta", "Święty i spółka"

• Wszystkie premiery HBO GO na grudzień 2021, dzień po dniu
HBO GO
Grudzień w HBO GO to nowa porcja premier filmowych i serialowych idealnych na długie zimowe wieczory. Jedną z serialowych premier nadchodzącego miesiąca będzie "I tak po prostu...", czyli nowy rozdział w życiu bohaterek "Seksu w wielkim mieście". Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis znów powracają jako Carrie, Miranda i Charlotte, które po przejściu przez skomplikowany okres życia i przyjaźni po trzydziestce, mierzą się teraz z jeszcze bardziej skomplikowaną rzeczywistością życia i przyjaźni po pięćdziesiątce. Nowym serialem w grudniu będzie również "Przynęta" opowiadająca historię policjantki, która pracuje pod przykrywką. Kobieta przyjmuje pseudonim Lizzie James i ma stać się atrakcyjną przynętą dla podejrzanego o zabójstwo. Serial opowiada o głośnym śledztwie z 1992 roku w sprawie zabójstwa młodej matki. Kolejną propozycją jest "Czas" - trzymająca w napięciu historia o karze i zasadach z Seanem Beanem i Stephenem Grahamem w rolach głównych. Produkcja opowie o więźniu, którego trawi poczucie winy i oficerze stojącym przed niemożliwym wyborem.
Z nowym sezonem do HBO GO powróci w grudniu serial "Przybysze". Akcja drugiego sezonu rozpoczyna się w Oslo, którym wstrząsa brutalne morderstwo. Lars i Alfhildr podejmują wspólne śledztwo, które łączy kilka krajów i stuleci w jednym pytaniu: czy Kuba Rozpruwacz mógł przeniknąć do współczesności? Innym powracającym tytułem będą też "Pazury" opowiadający o pięciu manikiurzystkach z salonu piękności na Florydzie.

Dla miłośników historii świątecznych przygotowana została premiera animowanego serialu dla dorosłych "Święty i spółka". Główną bohaterką jest Candy Smalls, najwyższa rangą elfka na biegunie północnym. Kiedy następca Świętego Mikołaja zostaje podkupiony w Wigilię przez Amazona, Candy może wreszcie zrealizować swoje największe marzenie - zostać pierwszą kobietą na tym stanowisku w historii świąt Bożego Narodzenia. Innymi typowo świątecznymi nowościami będą komedie romantyczne, w których magia Bożego Narodzenia przeplatać się z będzie z perypetiami miłosnymi, a to w filmach: "Nigdy nie całuj faceta w świątecznym swetrze", "Czarowna bransoletka", "Zaczarowane ciasto świąteczne" oraz "Kartografia pod jemiołą".

W grudniu nie zabraknie filmowych hitów kinowych, a wśród nich "Godzilla vs Kong", czyli widowiskowe starcie dwóch mitycznych gigantów, którzy stają ze sobą do zaciekłej walki. Jej wynik może postawić dalszy los świata pod znakiem zapytania. Inną nowością będzie też "Mortal Kombat" film oparty na popularnej grze wideo, w którym Cole Young, zawodnik MMA, przygotowywać się będzie wraz z największymi mistrzami do walki z wrogami Zaświatów. Do serwisu dodana dostanie także trylogia filmów "Matrix - Matrix, Matrix Reaktywacja, Matrix Rewolucje". Inną opowieścią filmową będzie "Wymarzony koń" z Toni Collette oraz Damianem Lewisem w rolach głównych. To oparta na faktach historia konia wyścigowego i jego trenerki, którzy niespodziewanie osiągają sukces. Z myślą o zimowych wieczorach przygotowana została też premiera filmu "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". Jest to nagrodzona dwoma Oscarami i czterema Złotymi Globami historia Mildred Hayes, kobiety po 50-stce, która wypowiada wojnę lokalnej policji, bo jest przekonana, że funkcjonariusze są zbyt niekompetentni, by rozwiązać sprawę morderstwa jej córki. Inną nagradzaną produkcją będzie też "Kształt wody" opowiadający o sprzątaczce, która pracuje w tajnym rządowym laboratorium i tam zaprzyjaźnia się z wodnym stworzeniem nie z tego świata, które jest tam przetrzymywane wbrew swojej woli.

Biblioteka filmów z różnych stron świata również uzupełniona zostanie o szereg nowych, ciekawych pozycji. Będą wśród nich miedzy innymi grecki film "Krawiec" opowiadający o tytułowym krawcu, który po otrzymaniu gróźb od banku, że jego zakład zostanie eksmitowany, bierze sprawy w swoje ręce i własnoręcznie buduje nietypową pracownię krawiecką, z którą jeździ po Atenach. Inną nowością będą włoskie "Złe baśnie". Opowiedzą o pewnej na pozór przeciętnej rodzinie z przedmieść Rzymu, w której napięcie zaczyna sięgać zenitu. Kanadyjski "Detektyw małolat" to natomiast historia o słynnym niegdyś dziecięcym detektywie, który ma teraz 32 lata i w przerwach między kolejnymi kacami i użalaniem się nad sobą zajmuje się rozpracowywaniem błahych spraw. Wszystko zmienia się, kiedy naiwna klientka zgłasza się do niego z pierwszą "poważną" sprawą. W głównej roli występuje w tym filmie Adam Brody.

Najmłodsi widzowie na pewno ucieszą się z premiery dwóch sezonów serialu "ALVINNN!!! i Wiewiórki" opowiadającego o Wiewiórkach i Wiewióretkach, które jak wszystkie typowe dzieciaki chodzą do szkoły, mają obowiązki i odrabiają lekcje, kłócą się ze sobą jak każde rodzeństwo, a do tego grają koncerty dla milionów fanów. Będzie też "Steven Universe: Przyszłość", w którym Steven po uratowaniu galaktyki wciąż czuje się potrzebny i stara się wszystkim pomagać. Kiedy jednak kończą się problemy innych, trzeba zacząć rozwiązywać własne. Innym nowym serialem będzie również "Kicia Rożek!", czyli serial animowany opowiadający o wesołym królestwie pełnym iskrzącej materii, radosnych myśli i okazjonalnych wybuchów złości. Najmłodsi widzowie mogą dzięki niemu dołączyć do Kici Rożek oraz jej przyjaciół i poznać świat pełen przygód, ekscytacji, tańca i imprez. Dodane zostaną także nowe sezony "Ninjago", a w nich kolejne przygody i przygotowania wojowników do walki, m.in. z niebezpieczną czarodziejką Wężonów, którą Mistrz Wu zna z przeszłości.

Amatorom kina dokumentalnego grudzień przyniesie bogatą listę nowości. Będą wśród nich nowe filmy z muzycznej serii "Music Box" - film "Listening to Kenny G" poświęcony najbardziej kasowemu instrumentaliście wszech czasów, film "Mr. Saturday Night" będący kroniką błyskawicznej kariery australijskiego przedsiębiorcy Roberta Stigwooda, który postanowił zaryzykować i nakręcić Gorączkę sobotniej nocy, oraz film "Juice WRLD: Into the Abyss", czyli kameralne i nowatorskie studium życia i błyskawicznej kariery genialnego, młodego rapera Juice'a WRLD. Inną nowością muzyczną będzie solowy występ Nicka Cave'a zarejestrowany w czerwcu 2020 roku w legendarnej londyńskiej sali koncertowej West Hall - "Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace". Kolejną premierą będzie również film dokumentalny HBO "Adrienne". To produkcja w reżyserii Andy'ego Ostroy'a, męża zmarłej Adrienne Shelly, będąca hołdem złożonym życiu i dorobkowi aktorki, reżyserki i scenarzystki, żony i matki, oraz bardzo osobistą kroniką przeżywanej żałoby.

W grudniu w HBO GO pojawią się też nowe filmy dokumentalne poruszające wątki kryminalne. Jednym z nich będzie film HBO "Życie przestępcze 1984-2020", który jest kroniką ponad 36 lat życia trzech mężczyzn regularnie trafiających z ulic miasta do zakładów karnych w Newark w stanie New Jersey. Film miał swoją prapremierę na tegorocznym festiwalu filmowym w Wenecji. Kolejnym będzie "Więzień na zawsze", który opowiada mrożącą krew w żyłach historię Abu Zubaydaha, pierwszego więźnia poddanego programowi CIA ulepszonych technik przesłuchań (EIT), później zidentyfikowanego jako tortury. Jeszcze kolejnym będzie serial dokumentalny "Zabójstwa w Starved Rock" opowiadający o brutalnych morderstwach trzech kobiet w Starved Rock State Park w 1960 roku i dziesięcioleciach wątpliwości, które prześladowały syna prokuratora prowadzącego sprawę, a wszystko to w związku z tym, że mężczyzna uznany za winnego w tej sprawie stara się oczyścić swoje imię po 60 latach więzienia.


Grudniowe nowości w HBO GO (dzień po dniu):

• 1 grudnia
Przynęta, odc. 1-4 (cały sezon)
ALVINNN!!! i wiewiórki, odc. 1-52
ALVINNN!!! i wiewiórki II, odc. 1-52
Anioł Pański
Ricky Velez: Na tacy
Życie przestępcze 1984-2020

• 2 grudnia
Adrienne
Plotkara (2021), odc. 10
Mission: Impossible
Mission: Impossible 2
Mission: Impossible 3
Mission: Impossible - Ghost Protocol
Mission: Impossible - Rogue Nation

• 3 grudnia
Czas, odc. 1-3 (cały sezon)
Święty i spółka, odc. 1-2
Wampiry: Dziedzictwo IV, odc. 3
Black & Missing, odc. 3-4
Młody Sheldon V, odc. 8
Steven Universe: Przyszłość, odc. 1-20
Zwariowane Melodie: Kreskówki, odc. 21
Godzilla vs. Kong
Mortal Kombat
Telefon
Na planie, odc. 933

• 4 grudnia
Dobre rady Johna Wilsona II, odc. 2
Music Box, odc. 4
Gomorra V, odc. 5-6
Asia
Nocka u Holly

• 5 grudnia
Przybysze II, odc. 1-2
Axios IV, odc. 20
Brzmienie ciszy
Krawiec

• 6 grudnia
Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu, odc. 2
Niepewne V, odc. 7
Pohamuj entuzjazm XI, odc. 7
Sukcesja III, odc. 8
Marzenia o Ameryce
Lewy sercowy

• 7 grudnia
All American IV, odc. 6
We're Here II, odc. 8
Więzień na zawsze

• 8 grudnia
Ostatni układ
The Slow Hustle

• 9 grudnia
I tak po prostu, odc. 1-2

• 10 grudnia
Święty i spółka, odc. 3-4
Wampiry: Dziedzictwo IV, odc. 4
Młody Sheldon V, odc. 9
ThunderCats Roar!, odc. 1-52
Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii
Na planie, odc. 934

• 11 grudnia
Dobre rady Johna Wilsona II, odc. 3
Music Box, odc. 5
Gomorra V, odc. 7-8
Adoracja
Hugo i jego wynalazek
Mamy tylko dziś
Złe baśnie

• 12 grudnia
Przybysze II, odc. 3
Detektyw małolat
Pod tym samym niebem
Wymarzony koń

• 13 grudnia
Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu, odc. 3
Niepewne V, odc. 8
Pohamuj entuzjazm XI, odc. 8
Sukcesja III, odc. 9
Dlaczego nie płaczesz?
Drużba nie żyje

• 14 grudnia
All American IV, odc. 7

• 15 grudnia
Zabójstwa w Starved Rock, odc. 1-3

• 16 grudnia
I tak po prostu, odc. 3
Szukając cudów

• 17 grudnia
Urodzony mistrz
Na planie, odc. 935
Wampiry: Dziedzictwo IV, odc. 5
Święty i spółka, odc. 5-8
Kicia Rożek!, odc. 1-40

• 18 grudnia
Gomorra V, odc. 9-10
Dobre rady Johna Wilsona II, odc. 4
Music Box, odc. 6
Francuskie wyjście
Karnawał
Noc bestii
Zjazd

• 19 grudnia
Przybysze II, odc. 4
Czerwona ziemia
Droga do domu
Monster Hunter

• 20 grudnia
Pazury IV, odc. 1-2
Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu, odc. 4
Niepewne V, odc. 9
Pohamuj entuzjazm XI, odc. 9
Zerwaliśmy
World War Z

• 21 grudnia
Reopening Night

• 23 grudnia
I tak po prostu, odc. 4
Czarowna bransoletka
Kartografia pod jemiołą
Nigdy nie całuj faceta w świątecznym swetrze
Ray
Zaczarowane ciasto świąteczne

• 24 grudnia
Mush-Mush i Grzybaszki, odc. 27-50
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Na planie, odc. 936

• 25 grudnia
Dobre rady Johna Wilsona II, odc. 5
Dziecko
Kształt wody
Wojownicze żółwie ninja
Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia
Żółta róża

• 26 grudnia
Przybysze II, odc. 5
Niepewne - finałowy sezon, materiał specjalny
Umowa na zawsze
W co grają ludzie

• 27 grudnia
Pazury IV, odc. 3
Niepewne V, odc. 10
Pohamuj entuzjazm XI, odc. 10
Przygoda po włosku
Braveheart - Waleczne Serce

• 29 grudnia
Super Bob Einstein

• 30 grudnia
I tak po prostu, odc. 5

• 31 grudnia
Ninjago II, odc. 1-31
Ninjago III, odc. 1-18
Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace
Incepcja
Matrix
Matrix Reaktywacja
Matrix Rewolucje
Potężne sierotki
Przejęcie sygnału

Komentarze (1 - 1 z 1)

Czas bardzo dobry. Mini serial z 3 odcinkami.
 2