Łukasz Szewczyk01.12.2021 (8:31)16 komentarzy

Canal+ na grudzień: "Listy do M. 4", "Tajemniczy ogród", "Small World", "Sposób na Świętego"

• Premiery grudnia na antenach Canal+
• Wśród filmowych premier m.in. "Listy do M. 4", "Tajemniczy ogród", "Sposób na Świętego", "Mr Dundee. Powrót", "Jeden gniewny człowiek:, "Palm Springs"
Kadr z filmu "Listy do M. 4"
W ostatnim miesiącu 2021 roku Canal+ kontynuuje emisję serii "Planeta singli. Osiem historii". Każdy z odcinków stanowi zamkniętą całość, a bohaterów różni wiek, pochodzenie czy motywacja do poszukiwań drugiej połówki online. Łączy ich za to jedno - chęć znalezienia miłości. W Wigilię odcinek "Detektor". Pierwsza randka Ewy (Masza Wągrocka) i Jacka (Antoni Królikowski), w czasie magicznych, pełnych nastroju dni tuż przed wigilią Bożego Narodzenia, kończy się nieoczekiwanym - i pozbawionym jakiegokolwiek uroku - konfliktem z prawem, w trakcie którego bohaterka będzie zmuszona zweryfikować swoje dotychczasowe relacje z mężczyznami.
Wydarzeniem będzie także trzyodcinkowy serial "Small World" (10, 11 i 12.12) na podstawie filmu kinowego pod tym samym tytułem, który we wrześniu miał premierę w polskich kinach. W tajemniczych okolicznościach, sprzed rodzinnego domu, zostaje uprowadzona dziewczynka. Jedynym śladem zajścia pozostaje widziana w okolicy rosyjska ciężarówka. Matka dziewczynki (Marieta Żukowska), wspierana przez policjanta Roberta (Piotr Adamczyk), wyrusza w pościg, ale nie jest w stanie zatrzymać porywaczy. Po latach, wciąż gnębiony wyrzutami sumienia Robert wpada na trop, który pozwala mu wrócić do sprawy.

Premierą miesiąca będzie polska komedia "Listy do M. 4" (4 grudnia). Podczas Wigilii, wszystko może się zdarzyć. Nieoczekiwane zauroczenie, przerwane zaręczyny czy nieplanowane spotkanie sprawią, że bohaterowie na nowo będą musieli zdefiniować, czym jest dla nich miłość. Świat Mela, Szczepana, Kariny i Wojciecha znów stanie na głowie... Między Karolinę i Filipa wkroczy nowa kobieta, a o Rudolfa upomni się przeszłość. W tym czasie nawet nieśmiały introwertyk wyjdzie z domu, a zbuntowany pechowiec okaże się muzycznym diamentem.

Kolejna świąteczna propozycja to "Sposób na Świętego" (25 grudnia). Kiedy jesteś dzieckiem, Boże Narodzenie to moment, którego wyczekujesz z utęsknieniem przez cały rok. Nic więc dziwnego, że gdy Billy (Chance Hurstfield) zamiast wymarzonego prezentu znajduje w gwiazdkowej skarpecie bryłę węgla, jego rozczarowanie i ból są ogromne. Święty Mikołaj (Mel Gibson), który w ten sposób traktuje dzieci, zasługuje na ukaranie. Nastolatek decyduje się wynająć płatnego mordercę (Walton Goggins), by ten wytropił Gwiazdora i odpłacił mu pięknym za nadobne.

Z kolei "Tajemniczy ogród" (26 grudnia) to jedna z najpiękniejszych baśni wszech czasów w zupełnie nowej, wizjonerskiej filmowej odsłonie. Gdy dziesięcioletnia
osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie podejrzewa, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi.

Świąteczną premierą będzie także komedia "Mr Dundee. Powrót" (26 grudnia). Krokodyl Dundee to najbardziej znany i dochodowy australijski film wszechczasów. Gwiazda filmu, najsłynniejszy Australijczyk Paul Hogan (grający fikcyjną wersję samego siebie), szykuje się do uroczystości nadania mu tytułu szlacheckiego za zasługi dla kinematografii. Jednak gdy ceremonia się zbliża, jego nazwisko, dokonania i reputacja zaczynają być przez niektórych kwestionowane...

W Nowy Rok "Palm Springs" (1 stycznia). Beztroski Nyles i zadeklarowana singielka Sarah poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza diametralnie się zmienia kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W tej pozornie beznadziejnej sytuacji Nyles i Sarah odkrywają niesamowite możliwości jakie daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują wyjątkowo szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

W okresie świąt Canal+ zaplanował także premierę serii dokumentalnej "Małyszomania. Kochaj i rzuć" (25 i 26.12). Wielki głód sukcesów sportowych w postkomunistycznej Polsce, nagła kariera młodego skoczka, zachwyt mediów wykreowały z Adama Małysza współczesnego bohatera, "króla z Wisły", za którym rzesze fanów podążały na turnieje, któremu dedykowano filmy dokumentalne, piosenki i skecze kabaretowe. Ta fascynacja nie mogła trwać wiecznie - dwuodcinkowa seria dokumentalna Canal+ opowie także o tym jak łatwo Polacy porzucają swoich dawnych idoli, jak uwielbienie tłumu przeradza się w obojętność lub wrogość; zobaczymy to zjawisko oczami osób stojących za sukcesami sportowców, kolegów i fanów. Przed premiera specjalny odcinek "Miasta rytm: Zakopane".

Wśród grudniowych premier filmowych także "Jeden gniewny człowiek" (18 grudnia). Kalifornijska firma zajmująca się transportowaniem cennych ładunków, głównie milionów w gotówce, popada w coraz większe kłopoty. W ciągu ostatnich miesięcy kilka jej konwojów zostało napadniętych, ograbionych, a ochraniające je ekipy wymordowano. W takich okolicznościach do firmy dołącza H (Jason Statham) milczący twardziel o niejasnej przeszłości, ale o nieocenionych kompetencjach. Jego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa konwojów i wykrycie sprawców napadów. Wkrótce okaże się jednak, że jego prawdziwym celem jest zemsta. H odkrywa, że za napady odpowiada gang, którego ludzie kilka miesięcy temu zabili jego syna. Wkrótce ulice LA spłyną krwią, bo dla H "oko za oko" to za mało.

Na antenę wraca "Grzesznica 4" (od 13 grudnia). Harry Ambrose (Bill Pullman) nadal dochodzi do siebie po dramatycznych wydarzeniach ostatniego sezonu. Od roku nie jest już w czynnej służbie i wraz Sonyą postanawia się przenieść na jakiś czas na malowniczą
wyspę u wybrzeży Nowej Anglii. Na miejscu oboje poznają lokalną społeczność, a szczególną uwagę Harry'ego zwraca niepokojąca młoda kobieta Percy Muldoon (Alice Kremelberg). Wkrótce w czasie nocnego spaceru spotka ją ponownie w złowieszczych okolicznościach.

Wśród serialowych premier szpiegowskie "Miasto szpiegów" (od 7 grudnia). Brytyjski szpieg zostaje wysłany do Berlina w 1961r. z misją wykrycia zdrajcy w szeregach pracowników ambasady lub wśród aliantów. Za chwilę w Berlinie zostanie zbudowany mur, który podzieli świat na prawie 30 lat.

Dla fanów kryminałów serial "Bastion" (od 13 grudnia). Po tym jak świat popada w ruinę z powodu plagi, za którą stoi człowiek, między ocalałymi zaczyna się toczyć bitwa biblijnych rozmiarów. Nowa ekranizacja powieści Stephena Kinga w gwiazdorskiej obsadzie.

Premiery grudnia 2021 na antenach Canal+:

1 grudnia
Gdyby Hitler wygrał wojnę... (Canal+ Dokument)

• 2 grudnia
"Straceńcy" (Canal+ Premium)
Prognoza na miłość (Canal+ Film)

3 grudnia
Planeta Singli. Osiem historii odc. 3: Test (Canal+ Premium)
Połączenie odc. 6 (Canal+ Premium)

4 grudnia
Listy do M. 4 (Canal+ Premium)
Sprawa Biggiego i Tupaca. 20 lat później (Canal+ Dokument)
The Office US (Canal+ Seriale)

6 grudnia
Zakonnice odc. 3 (Canal+ Premium)
American Crime Story: Impeachment odc. 9 i 10 (Canal+ Premium)
Ludojad (Canal+ Film)
Spiski rozszyfrowane odc. 9 (Canal+ Dokument)

7 grudnia
Lato `85 (Canal+ Premium)
Miasto szpiegów (Canal+ Seriale)

8 grudnia
La Brea odc. 1 i 2 (Canal+ Premium)
Muhammad Ali odc. 1 (Canal+ Dokument)

9 grudnia
Wstrząsy 7: Wyspa wrzasków (Canal+ Premium)
Książę i projektantka (Canal+ Film)

10 grudnia
Planeta Singli. Osiem historii odc. 4: Usłysz mnie (Canal+ Premium)
Small World odc. 1 (Canal+ Premium)
Połączenie odc. 7 (Canal+ Premium)

11 grudnia
Skandal w Hrabstwie Yuba (Canal+ Premium)
Small World odc. 2 (Canal+ Premium)
Nawalny - wróg Putina numer 1 (Canal+ Dokument)
The Office US (Canal+ Seriale)

12 grudnia
Small World odc 3 (Canal+ Premium)
Tajemnicza Arabia Saudyjska (Canal+ Dokument)

13 grudnia
Zakonnice odc. 4 (Canal+ Premium)
Grzesznica s. 4 odc. 1 i 2 (Canal+ Premium)
Tales from the Hood 3 (Canal+ Film)
Bastion (Canal+ Seriale)

14 grudnia
Triumf (Canal+ Premium)
Miasto szpiegów (Canal+ Seriale)

15 grudnia
La Brea odc. 3 i 4 (Canal+ Premium)
Muhammad Ali odc. 2 (Canal+ Dokument)

16 grudnia
Rodzinka (Canal+ Premium)

17 grudnia
Planeta Singli. Osiem historii odc. 5: Dystans (Canal+ Premium)
Połączenie odc. 8 (Canal+ Premium)
Grona Gniewu. Upiory Ameryki (Canal+ Dokument)

18 grudnia
Jeden gniewny człowiek (Canal+ Premium)
Przyjdź królestwo twoje (Canal+ Dokument)
The Office US (Canal+ Seriale)

19 grudnia
Historia fantasy odc. 1 (Canal+ Dokument)

20 grudnia
Zakonnice odc. 5 (Canal+ Premium)
Grzesznica s. 4 odc. 3 i 4 (Canal+ Premium)
Wyspa przetrwania (Canal+ Film)
Spiski rozszyfrowane odc. 10 (Canal+ Dokument)
Bastion (Canal+ Seriale)


21 grudnia
Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie (Canal+ Premium)
Miasto szpiegów (Canal+ Seriale)

22 grudnia
La Brea odc. 5 i 6 (Canal+ Premium)
Muhammad Ali odc. 3 (Canal+ Dokument)

23 grudnia
Nasi ulubieńcy (Canal+ Premium)
Stalked by My Doctor: Just What the Doctor Ordered (Canal+ Film)

24 grudnia
Planeta Singli. Osiem historii odc. 6: Detektor (Canal+ Premium)
Połączenie odc. 9 (Canal+ Premium)
W poszukiwaniu Planety B (Canal+ Dokument)

25 grudnia
Sposób na świętego (Canal+ Premium)
Miasta rytm: Zakopane (Canal+ Premium)
Małyszomania. Kochaj i rzuć odc. 1 (Canal+ Premium)
Stonehenge - ukryta prawda (Canal+ Dokument)
The Office US (Canal+ Seriale)

26 grudnia
Mr. Dundee. Powrót (Canal+ Premium)
Tajemniczy ogród (Canal+ Premium)
Małyszomania. Kochaj i rzuć odc. 2 (Canal+ Premium)
Historia fantasy odc. 2 (Canal+ Dokument)

27 grudnia
Zakonnice odc. 6 (Canal+ Premium)
Grzesznica s. 4 odc. 5 i 6 (Canal+ Premium)
Don`t Tell a Saol (Canal+ Film)
Diana - księżna, która przyćmiła Koronę (Canal+ Dokument)
Bastion (Canal+ Seriale)


28 grudnia
Misja w High Ground (Canal+ Premium)
Miasto szpiegów (Canal+ Seriale)

29 grudnia
La Brea odc. 7 i 8 (Canal+ Premium)
Muhammad Ali odc. 4 (Canal+ Dokument)

30 grudnia
Ostatni mistrz (Canal+ Premium)

31 grudnia
Planeta Singli. Osiem historii odc. 7: Władek i Halinka (Canal+ Premium)
Połączenie odc. 10 (Canal+ Premium)
Ostatnie pokolenie (Canal+ Dokument)

1 stycznia
Palm Springs (Canal+ Premium)

Komentarze (1 - 10 z 16)

Grudzień 2945: Listy do m 45
 21  
Czterech liter to to chyba nikomu nie urwie
 13  
Listy do M 4 na Player miały Premierę już rok temu.Coś późno ta premiera na C+
 2  
Listy do M 4 na Player miały Premierę już rok temu.Coś późno ta premiera na C+
Gdybyś nie widział, "Listy do M. 4" miały premierę w Playerze, bo kina były zamknięte. Do telewizji tradycyjnie trafia po roku. Jest to telewizyjne premiera w Polsce.
 8  
Gdybyś nie widział, "Listy do M. 4" miały premierę w Playerze, bo kina były zamknięte. Do telewizji tradycyjnie trafia po roku. Jest to telewizyjne premiera w Polsce.
Dokładnie, to była premiera w VOD płatna od filmu a nie w vod subskrypcji, czy tez kanale filmowym.
 5  
I to są hity?...chyba ginoty,XD.jak zwykle w długi weekend noworoczny nic do oglądania nie ma :-p
 14  
Premiera Listów do M.4 w Player była w lutym, więc premiera telewizyjna będzie zaledwie po 10 miesiącach. I z chęcią obejrzę. Poprzednie części oglądałem po 3-4 razy więc i tą zobaczę z chęcią jeszcze raz.
 9  
Listy do M oglądałem więcej razy jak Kevina, z chęcią jeszcze oglądne
 8  
I tak lepiej niż to co pokazało HBO.
 5  
Multimedia i Vectra dziś włączyły dla klientów Canal + kanały Canal +Sport 3 i 4 oraz weekendowy NOW.
Generalnie to kanały powtórkowe lub transmitujące mecze z C+Premium, Sport i Sport 2. wcześniej stworzone na potrzeby Cyfrowego Polsatu.
Starają się operatorzy utrzymać klientów po stracie Grand Prix na żużlu które przez 10lat będzie w rękach Discovery a transmisję maja być w Eurosporcie możliwe że też wybrane turnieje w TVN.
Druga strata to Liga Angielska która od przyszłego sezonu trafi do Viapley.
 4