Łukasz Szewczyk02.12.2021 (12:09)4 komentarze

Kody QR na antenie TVN24

• TVN24 wprowadziła przy wybranych programach pojawiające się na ekranach kody QR.
• Po zeskanowaniu, kod przekierowuje widza do portalu tvn24.pl, bezpośrednio do powiązanego z emitowanym materiałem artykułu.
• Kod QR pojawia się podczas najważniejszych i najciekawszych informacji czy reportaży z kraju i ze świata.
Kody QR na antenie TVN24
TVN24 to najbardziej innowacyjna stacja w kraju, która cały czas rozbudowuje i wprowadza narzędzia, które jeszcze bardziej i łatwiej dają widzom dostęp na informacji i pogłębionych materiałów. Dzięki używaniu kodów QR, w bardzo prosty sposób użytkownik trafia do interesującego go tematu. Skanowanie kodu odbywa się po uruchomieniu aparatu w smartfonie, delikatnym przybliżeniu obrazu i umiejscowieniu kodu QR w kadrze. Funkcjonuje jako ozdobnik na dole ekranu, po lewej stronie obok logo.
- Kod QR spodobał się widzom TVN24. Rośnie liczba osób, które skanują go za pomocą swojego telefonu i przychodzą do naszych serwisów internetowych tvn24.pl czy eurosport.pl, by dostać jeszcze więcej informacji i pogłębić temat - mówi Mateusz Sosnowski szef portali informacyjnych TVN, zastępca redaktora naczelnego TVN24. - Puchar Świata w skokach narciarskich doskonale pokazuje, że rozwiązanie świetnie się przyjęło. Jedno zdjęcie i szybko, w trakcie oglądania zawodów, widzowie mogą sprawdzić wyniki, tabelę, poznać sylwetki zawodników i zerknąć w ciekawostki - dodaje Sosnowski - To idealne połączenie telewizji z internetem w czasie rzeczywistym.

Poza kodami QR, TVN24 będzie wprowadzało kolejne nowoczesne narzędzia technologiczne, które pozwolą na jeszcze ciekawsze odbieranie programów czy materiałów.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Bez sensu to. Wygląda slabo. Kazdy umie wpisac tvn24.pl Lepiej jakby zmienili logo na bardziej nowoczesne albo chcoiaz lifting zrovili
 6  
Czyli z TV już się nie dowiem. Muszę dodatkowo czytać po internatach,
 1  
Na zachodzie już dawno stosują kody QR w tv info. Pewnie z takiej stacji skopiowali pomysł.
 0  
^ w pewnym sensie masz rację, bo często pokazują Krzywoustego jak kłamie
jarek zbawca szparek 3.12.2021 (16:57:21)
 2