Łukasz Szewczyk05.12.2021 (10:24)brak komentarzy

Nowy miniserial "Ogrodnicy" z Olivią Colman i Davidem Thewlisem w HBO GO i HBO (wideo)

• Nowa produkcja HBO i SKY "Ogrodnicy" to ekscytująca i pełna surrealistycznego humoru eksploracja miłości i wyobraźni z udziałem zdobywczyni Oscara Olivii Colman i Davida Thewlisa.
• Premiera miniserialu w grudniu w HBO GO, od stycznia w HBO
"Ogrodnicy"
Oparty na prawdziwych wydarzeniach serial "Ogrodnicy" (Landscapers) przedstawia niezwykłą historię miłości Susan (Olivia Colman) i Christophera Edwardsów (David Thewlis), pozornie zwykłej brytyjskiej pary. Oboje stają się głównymi podejrzanymi w sprawie o morderstwo, kiedy policja odkrywa dwa ciała zakopane w ogrodzie ich domu w Nottingham.
Łagodnie usposobieni małżonkowie Susan i Christopher Edwards od ponad 15 lat uciekają od rzeczywistości. Pewnego dnia Christopher wykonuje zaskakujący telefon do swojej macochy, co prowadzi do ujawnienia roli ich obojga w zbrodni sprzed lat. Ich związek staje się przedmiotem policyjnego śledztwa, a oddana sobie para zostaje rozdzielona po raz pierwszy w czasie trwania małżeństwa.

W miarę postępów śledztwa, zainspirowani obsesją Susan na punkcie starych westernów i starego kina, małżonkowie zaczynają wyobrażać sobie, że są bohaterami hollywoodzkiego filmu i odgrywają stworzony przez siebie scenariusz. Wyimaginowany świat Susan i Chrisa zapewnia im niezwykle potrzebną formę bezpiecznej przystani, chroniącą przed horrorem prawdziwego życia, ale także stanowiącą dla nich zagrożenie, które może doprowadzić ich do całkowitego pogrążenia.

W obsadzie produkcji znaleźli się wielokrotnie nagradzana Olivia Colman )w roli Susan Edwards wraz z Davidem Thewlisem w roli Christophera Edwardsa, a także Kate O'Flynn, Dipo Ola, Samuel Anderson, David Hayman, Felicity Montagu oraz Daniel Rigby.

Czteroczęściowy ministerial został stworzony i napisany przez Eda Sinclaira, i jest jego pierwszym scenariuszem dla telewizji. Współscenarzystą i reżyserem serialu jest Will Sharpe, który wnosi do produkcji swoje unikalne podejście do opowieści.

Miniserial "Ogrodnicy" (Landscapers) został wyprodukowany przez SISTER, we współpracy z South of the River Pictures, dla HBO i Sky Studios. Producentami wykonawczymi są Jane Featherstone i Chris Fry dla SISTER, Ed Sinclair i Olivia Colman dla South of the River Pictures. Produkcja została wyreżyserowana przez Willa Sharpe'a, który jest również współscenarzystą 3. i 4. odcinka oraz producentem wykonawczym. Producentką miniserialu jest Katie Carpenter. Międzynarodową dystrybucją serialu zajmuje się NBCUniversal Global Distribution w imieniu Sky Studios.Pierwszy odcinek serialu będzie miał premierę 8 grudnia 2021 roku w HBO GO, a kolejne odcinki będą debiutowały w każdą kolejną środę. Serial będzie emitowany w HBO w styczniu.