Łukasz Szewczyk09.12.2021 (12:45)7 komentarzy

Więcej darta na platformie Viaplay w 2022 roku

• Nordic Darts Masters 2022 to kolejny turniej darta, który będzie transmitowany na żywo w Viaplay
• Polak Krzysztof Ratajski to światowa czołówka gry w darts (pot. "w rzutki")
• Turniej PDC World Series of Darts odbędzie się w Kopenhadze w dniach 10-11 czerwca
Krzysztof Ratajski
Ubiegłoroczny Nordic Darts Masters był pierwszym turniejem PDC World Series of Darts w regionie. Był to też pierwszy transmitowany w telewizji finał PDC z udziałem kobiety - Brytyjki Fallon Sherrock. Ostatecznie po swój 16. tytuł World Series sięgnął holenderski trzykrotny mistrz świata - Michael van Gerwen. Teraz powróci on do Kopenhagi, wraz z supergwiazdami takimi, jak Peter Wright czy niedawny zwycięzca Grand Slam of Darts - Gerwyn Price.
Oprócz ośmiu najlepszych graczy świata, Nordic Darts Masters to szansa dla ośmiu darterów wyłonionych z kwalifikacji. Zawodnicy wystąpią przed 13 000 widzów i 3 milionami telewidzów ze 135 krajów. Nordycki turniej będzie częścią cyklu World Series of Darts 2022.
Peter Norrelund, szef sportu NENT Group: "

- Pierwszy Nordic Darts Masters był niezapomnianym wydarzeniem. Znakomita atmosfera, wielkie sportowe emocje i kamień milowy w kontekście równości płci w sporcie, za sprawą finałowego pojedynku. Popularność darta wciąż rośnie na wszystkich rynkach Viaplay, w tym w Polsce. Wspólnie z PDC zrobimy wszystko, by Nordic Darts Masters 2022 przyczynił się do dalszego wzrostu zainteresowania tym sportem - mówi Peter Norrelund, szef sportu NENT Group.

- Jesteśmy zaszczyceni, że w 2022 roku możemy wrócić do Kopenhagi po fantastycznym inauguracyjnym Nordic Darts Masters 2021. Duńscy kibice stworzyli wspaniałą atmosferę i pokazali, o co chodzi w wydarzeniach PDC. Było to połączenie światowej klasy sportu i rozrywki. Nie możemy się doczekać współpracy z naszymi partnerami z Viaplay, aby był to kolejny pamiętny weekend z dartem - dodaje Matthew Porter, CEO, PDC

W Polsce, a także w krajach nordyckich i bałtyckich oraz w Holandii, Viaplay ma wyłączne prawa do transmisji najlepszego darta w światowym wydaniu, w tym rozgrywek World Darts Championship, Premier League Darts, World Cup of Darts, World Matchplay, World Grand Prix, mistrzostw Europy, Grand Slam of Darts i Players Championship, jak również prestiżowych World Series of Darts Finals, z udziałem Polaka Krzysztofa Ratajskiego jako jednego z czołowych darterów.

Komentarze (1 - 7 z 7)

to jest sport dla ich możliwości technicznych można oglądać na małych urządzeniach obraz nie musi być idealny
 20  
To jest to na co wszyscy subskrybenci czekali !
 18  
Kto komentuje darta na viaplay? Czy jest to komentarz ze sky sports?
 7  
@91piotrek, komentarz był orginalny, a jeśli był Polski to komentował Jakub Łokietek
 4  
Ja oglądałem darta na viaplay. Bardzo dobry polski komentarz.
 5  
Bundesliga na 8 lat, Premier League na 6 lat, a darta tylko jeden turniej. Musi być bardzo drogo...
 2  
a czy mistrzostwa świata w darcie, które rozpoczynają się dzisiaj będą na viaplay?
 0