Łukasz Szewczyk13.12.2021 (16:51)

"Codziennie coming out". Rusza nowy podcast Renaty Kim i Newsweeka

• We wtorek (14 grudnia 2021 roku) na Newsweek.pl oraz na platformach podcastowych zadebiutuje pierwszy odcinek podcastu "Codziennie coming out".
• W każdym odcinku dziennikarka Newsweeka Renata Kim i jej goście będą rozmawiać o tym, jak to jest być osobą LGBT w Polsce.
• Premierowe odcinki podcastu będą dostępne w każdy wtorek dla subskrybentów Newsweek.pl oraz Mediaklub.pl.
Codziennie coming out
"Codziennie coming out" jest kolejnym podcastem dostępnym w serwisie Newsweek.pl. Renata Kim zaprosi do rozmów osoby LGBT i będzie z nimi rozmawiać o ich codziennym życiu i cenie, jaką płacą za tzw. coming out.
- Z moimi gośćmi będę rozmawiać o tym, jak im się żyje w kraju, gdzie trzeba codziennie upominać się o swoje prawa, bo państwo ich nie gwarantuje. Zapytam, jak często myślą o wyjeździe z Polski i dlaczego wciąż tego nie robią. Ten podcast będzie o nich, ale przede wszystkim dla nich. Żeby mogli opowiedzieć, jak to jest być LGBT w Polsce. Nie będziemy rozmawiać tylko o trudnościach, bo najważniejsza jest codzienność: wspólne zakupy, dyskusje, co zrobić na obiad, gdzie wyjechać i jakie bajki czytać dzieciom - mowi Renata Kim, autorka podcastu "Codziennie coming out".

Jak mówią goście podcastu: - Nie ma jednego coming outu. Codziennie musimy decydować, czy chcemy się outować. Przed taksówkarzem, sprzedawczynią w sklepie, babcią, którą arcybiskup nauczył, że elgiebety to tęczowa zaraza. I za każdym razem jest wahanie, czy warto i strach: jaka będzie reakcja? Milczenie, zrozumienie czy niechęć. A może krzyk i agresja?

Gośćmi podcastu będą m.in. kobiety, które wzięły ślub za granicą, ale swoje dziecko wychowują w Polsce. Para gejów-lekarzy opowie o tym, jak z seksualnej fascynacji zrodziła się miłość, a aktywista LGBT wyzna, kiedy i dlaczego płacze. Mama lesbijki wytłumaczy, jak z zawziętej homofobki stała się podporą nie tylko dla swojej córki, ale także dla innych dzieciaków LGBT, a ojciec transpłciowego dziecka opowie o tym, jak trudna jest w Polsce droga do bycia sobą i pełnej akceptacji społeczeństwa.

Podcast "Codziennie coming out" będzie dostępny dla subskrybentów serwisu Newsweek.pl oraz Mediaklub.pl. Użytkownicy Mediaklub.pl mają nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisów: Newsweek, Forbes, Fakt, Auto Świat, Komputer Świat oraz Przegląd Sportowy, a także dostęp do programów wideo oraz wyjątkowych podcastów premium. W ofercie audio dostępnej za pośrednictwem Mediaklub.pl, obok nowego podcastu "Codziennie coming out", subskrybenci znajdą m.in. podcast Tomasza Lisa "Świat_pl", "Spod stolika" Dominiki Długosz, a także podcast "Forbes Women" Aleksandry Karasińskiej, "Instrukcję obsługi świata" Dariusza Ćwiklaka i Macieja Gajka oraz "Technicznie rzecz biorąc" Macieja Kaweckiego.

Polecamy