Łukasz Szewczyk16.12.2021 (17:59)1 komentarz

"Metro. 30 lat później". Premiera musicalu w TVP1

• Telewizyjna Jedynka w ramach Teatru Telewizji pokaże premierowo musical "Metro. 30 lat później" w reżyserii Janusza Józefowicza.
• Z okazji jubileuszu musicalu widzowie obejrzą współczesną wersję spektaklu zrealizowaną w katowickim Spodku.
• Na scenie pojawią się m.in. artyści z pierwszej obsady "Metra".
Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich problemach i marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt sprawia, że coraz bardziej zależy im na spełnieniu własnych pragnień. Marzą o miłości, zrozumieniu scenicznej karierze i sławie. Pełni energii do pracy twórczej postanawiają wystawić na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan. Dla niego metro jest domem, a underground sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. Kultowy polski musical opowiada o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości. "Metro" wystawiane jest nieprzerwanie od 30 lat

Telewizyjna premiera musicalu "Metro.30 lat później" w Teatrze Telewizji w poniedziałek (20 grudnia 2021 roku) o godz. 21.00 na antenie TVP1.

Libretto i teksty piosenek - Agata i Maryna Miklaszewskie. Muzyka - Janusz Stokłosa. Scenariusz, choreografia i reżyseria - Janusz Józefowicz. Występują m.in.: Magdalena Dąbkowska, Kuba Józefowicz, Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Mariusz Czajka, Artur Chamski, Jerzy Grzechnik, Natalia Srokocz, i inni.

Komentarze (1 - 1 z 1)

To jest bardziej adaptacja teatralna, niż prawdziwy musical z oryginalną obsadą: Groniec, Janowskim i innymi aktorami. Słaby marketing.
 1