Łukasz Szewczyk31.12.2021 (11:32)2 komentarze

Od stycznia droższa papierowa Gazeta Wyborcza

• Od stycznia 2022 r. cena papierowych wydań "Gazety Wyborczej" od wtorku do piątku będzie wyższa o 1 zł.
• We wtorki, środy i czwartki cena dziennika wyniesie 4,99 zł, a w piątki - 6,99 zł.
Gazeta Wyborcza - okładka 31.12.2021
Gazeta Wyborcza - okładka 31.12.2021
Po zmianie ceny - od stycznia 2022 r. od wtorku do czwartku "Gazetę Wyborczą" będzie można kupić za 4,99 zł, a w piątki za 6,99 zł. Nie zmienią się ceny poniedziałkowych i sobotnich wydań, które wynoszą odpowiednio 5,99 zł i 7,99 zł. Po raz pierwszy z nową ceną dziennik ukaże się 4 stycznia 2022 r.
- "Gazeta Wyborcza", podobnie jak inne redakcje prasowe, mierzy się z rosnącymi kosztami wydawniczymi. Wpływ na to ma przede wszystkim brak papieru odczuwany w całej Europie, co wpłynęło na gwałtowny wzrost jego cen. W pandemii skokowo wzrósł wolumen produkcji opakowań - to ona pochłania dziś masę surowca do produkcji papieru. Rosną także koszty innych usług, w tym ceny energii oraz paliw i transportu. Z uwagi na coraz wyższe koszty produkcji każdego egzemplarza gazety, zdecydowaliśmy się więc na zmianę ceny czterech z sześciu wydań "Wyborczej" - wyjaśnia Wojciech Bartkowiak, dyrektor wydawniczy "Gazety Wyborczej". - Pomimo tego od stycznia 2022 r. "Wyborcza" w kioskach nadal będzie najtańszym spośród dostępnych na rynku dzienników opiniotwórczych, w każdy dzień tygodnia oferując swoim czytelnikom i czytelniczkom wyjątkowy zestaw treści przygotowanych przez najlepszy zespół dziennikarski w Polsce.

Odbiorcom papierowego wydania "Gazeta Wyborcza" proponuje skorzystanie z unikatowej na rynku formy subskrypcji - prenumeraty teczkowej. To niezmiennie najtańsza i odporna na punktowe zmiany cen forma zakupu "Wyborczej" - prenumeratę dziennika na luty 2022 r. można zamówić za 129,90 zł. Korzystający z tej oferty otrzymują też co miesiąc w prezencie książki - aktualnie jest to seria "Reporterzy Wyborczej polecają". Dodatkowo, każdy subskrybent prenumeraty teczkowej ma dostęp do Klubu Wyborczej. Jego członkowie mogą m.in. uczestniczyć w spotkaniach online z redakcją i jej gośćmi, a także korzystać z cyfrowego archiwum tekstów "Wyborczej".

Komentarze (1 - 2 z 2)

No i dobrze że drogo super niech się sypią
 3  
A cena w szeklach?
 2