Łukasz Szewczyk09.01.2022 (10:31)9 komentarzy

Robert Lewandowski Najlepszym Sportowcem Polski 2021 (wideo)

• Czytelnicy Przeglądu Sportowego, użytkownicy Onetu oraz widzowie Telewizji Polsat uznali, że najlepszym sportowcem Polski w 2021 roku był Robert Lewandowski.
• To już trzeci triumf "Lewego" w najbardziej prestiżowym plebiscycie w naszym kraju.
• Drugie miejsce zajęła Anita Włodarczyk, trzecie Bartosz Zmarzlik.
Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2021
Plebiscyt wygrał piłkarz Robert Lewandowski. Drugie miejsce przypadło Anicie Włodarczyk, która na igrzyskach w Tokio zdobyła trzecie z rzędu mistrzostwo olimpijskie w rzucie młotem. Plebiscytowe podium uzupełnił najbardziej utytułowany polski żużlowiec Bartosz Zmarzlik.
Zacięty bój o czwarte miejsce stoczyli kolejni mistrzowie olimpijscy z Tokio. Ostatecznie lepszy od Wojciecha Nowickiego okazał się sensacyjny zwycięzca chodu na 50 km Dawid Tomala. Na szóstej pozycji uplasowała się wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk. Poprzednim medalem dla Polski w tej konkurencji był brąz Marii Kwaśniewskiej na igrzyskach... w Berlinie w 1936 roku! Siódme miejsce zajęli kolejni lekkoatleci - mistrzowie olimpijscy w rozgrywanej po raz pierwszy w historii sztafety mieszanej 4x400 metrów: Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Karol Zalewski, Dariusz Kowaluk i Kajetan Duszyński. Tuż za nim znalazły się srebrne medalistki z Tokio - wioślarki: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Dziewiąte miejsce zajęły kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska, które przywiozły z Tokio po dwa medale - srebrny i brązowy. Dziesiątkę laureatów uzupełnił Tadeusz Michalik, który podobnie jak jego siostra Monika na poprzednich igrzyskach Rio, przywiózł z Japonii brązowy medal w zapasach klasycznych.


- W ubiegłym roku "Przegląd Sportowy" obchodził setne urodziny. Było to pracowite 12 miesięcy dla całej ekipy. Wydaliśmy 304 numery, sprzedaliśmy ponad 5 milionów gazet, do rąk kibiców trafiło kilkanaście Skarbów Kibica i kilka książkowych publikacji, w tym wyjątkowy album z naszymi historycznymi okładkami. I choć mamy 100 lat, to myślimy nowocześnie i multimedialnie - powiedział redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego" Paweł Wołosik.

Kapituła 87. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2021 przyznała także wyróżnienia w kategoriach dodatkowych. Za Imprezę Roku uznano rozgrywane na Stadionie Śląskim Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021, Trenerem Roku został Aleksander Matusiński, którego zawodniczki zdobyły złoty i srebrny medal olimpijski w sztafetach 4x400 metrów - mieszanej i kobiet. Statuetkę Superczempiona odebrał dyskobol Piotr Małachowski, który zakończył w tym roku swoją długą i piękną karierę. Drużyną Roku została ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, rewelacyjny triumfator siatkarskiej Ligi Mistrzów. Statuetkę Czempiona w kategorii Sport bez Barier odebrała multimedalistka Igrzysk Paraolimpijskich Róża Kozakowska. Doceniono też firmy od lat wspierające polski sport - w kategorii Sport i Biznes nagrodę odebrali Daniel Obajtek i Robert Kubica, a w kategorii Od Zawsze ze Sportem doceniono zasługi Totalizatora Sportowego.


Laureaci 87. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku / fot. Piotr Kucza/FotoPyK
Laureaci 87. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku / fot. Piotr Kucza/FotoPyK
Laureaci 87. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku:

1. Robert Lewandowski (piłka nożna)
2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
3. Bartosz Zmarzlik (żużel)
4. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
5. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
6. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
7. Sztafeta mieszana 4x400 metrów (lekkoatletyka)
8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
9. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)
10. Tadeusz Michalik (zapasy)

Jak co roku głosowanie odbywało się za pomocą tradycyjnych kuponów publikowanych w "Przeglądzie Sportowym" oraz w wybranych wydaniach dziennika "Fakt" i "Fakt TV", poprzez strony organizatorów (plebiscyt.przegladsportowy.pl i polsatsport.pl), a także SMS-y. Ostateczna kolejność dziesiątki najlepszych sportowców Polski 2021 roku została ustalona w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu.

Wszystkich laureatów 87. edycji najstarszego polskiego plebiscytu ogłoszono 8 stycznia 2022 r. podczas Gali Mistrzów Sportu transmitowanej w Polsacie, na Onet.pl oraz na przegladsportowy.pl.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Żenada po prostu
 17  
Można było się spodziewać.
 14  
powinien wygrać któryś z olimpijczyków w roku olimpiady szczególnie ,piłka nożna to gra zespołowa to widać u lewego jakie wyniki reprezentacja a Bayern i komu w z naszą kadrą bramki strzela .
 9  
To nie jest wybór najlepszy a najpopularniejszy. I powinni wywalić sporty drużynowe. Robercik bez Bayernu jest marnym kopaczem co pokazuje w reprezentacji. Anicie Włodarczyk robercik moze nosić ręcznik na treningu.
Juz mi się nim zygac chce.
 13  
widać taka była wola wybierających .być może satysfakcji nie przynosi komuś taki wybór .trzeba uszanować to i pogodzić się bo wszystkim się nie dogodzi nigdy .
 6  
W Roku Olimpijskim nie powinien wygrać Lewy tym bardziej że z kadra nie miał wyników i co mnie tam Niemcy.
 8  
ja stawiałem na lekkoatletykę
 20  
To nie był plebiscyt na najlepszego sportowca 2021 roku, tylko na najpopularniejszego :)
Tusk-Premier polskiej biedy 9.01.2022 (22:13:53)
 7  
Najlepszy sportowiec Polski... czy Niemiec?
 4