Łukasz Szewczyk14.01.2022 (12:50)brak komentarzy

"Awantura o kulturę". Na Newsweek.pl rusza podcast Katarzyny Janowskiej

• Newsweek rozszerza ofertę podcastów o "Awantura o kulturę" Katarzyny Janowskiej
• Rozmowy i dyskusje w gronie artystów, krytyków i menedżerów kultury o najważniejszych wydarzeniach, a także wyzwaniach świata kultury.
"Awantura o kulturę". Na Newsweek.pl rusza podcast Katarzyny Janowskiej
Zdaniem autorki podcastu kultura jest prawdziwym polem minowym. W podcaście "Awantura o kulturę" Katarzyna Janowska zdradza, jak się po nim bezpiecznie poruszać. Podpowiada, na co zwrócić uwagę w świecie licznych spektakli teatralnych, poleca interesujące wystawy, filmy, książki. Ale też głośno ostrzega słuchacza, które wydarzenia omijać.
- Z kulturą trzeba się liczyć. Choć są tacy, którzy najchętniej sami by się z nią policzyli. Bo kultura, prowokuje, jednoczy, uczy, wzbudza protesty i awantury. I właśnie w "Awanturze o kulturę" o najgłośniejszych wydarzeniach będę rozmawiać z ekspertami w tej dziedzinie. Będzie kulturalnie, ale nie będzie grzecznie - zapowiada Katarzyna Janowska, Head Producer Culture RASP, autorka podcastu "Awantura o kulturę".

Premiera "Awantury o kulturę" w niedzielę - 16 stycznia 2022 roku o godz. 10:00 na Newsweek.pl, na Mediaklub.pl oraz na platformach podcastowych. Gośćmi pierwszego odcinka podcastu "Awantura o kulturę" będą: Justyna Kopińska, reporterka i pisarka oraz Krzysztof Zanussi, reżyser, producent i scenarzysta.