Łukasz Szewczyk14.01.2022 (13:23)14 komentarzy

TVP buduje nową halę zdjęciową. "Pozostawimy konkurencję daleko w tyle"

• Oficjalnie rozpoczęła się budowa najnowocześniejszej hali zdjęciowej przy ul. Woronicza w Warszawie.
• Powstający obiekt o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych pomieści sześć modułów studyjnych. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2024 rok.
Powstaje nowa hala zdjęciowa TVP
- Podejmując się 6 lat temu zaszczytnej i zobowiązującej roli kierowania największym medium publicznym w Polsce, miałem ambicję przywrócenia silnej i stabilnej pozycji Telewizji Polskiej. Było dla mnie oczywiste, że środkiem do osiągnięcia tego celu -zbudowania jej potęgi - są inwestycje. Inwestycje w ludzi i ich talenty, inwestycje w technologię, inwestycje w produkcję. Wdrożenie do produkcji nowych formatów rozrywkowych, w tym dedykowanych pomijanemu wcześniej pokoleniu silver, podejmowanie kreatywnych inicjatyw oraz odważnych wyzwań, rozbudowywanie oferty tożsamościowej, sportowej, informacyjnej, serialowej oraz powiększenie portfolia o kolejne kanały, wymagało odbudowy przestarzałego i zapóźnionego zaplecza technicznego. Rozpędziliśmy tę maszynę i się nie zatrzymamy! Hala zdjęciowa, której budowę symbolicznie rozpoczynamy, jest obiektem, który nada produkcji telewizyjnej zupełnie nowy wymiar, pozostawi konkurencję daleko w tyle, wprowadzi nową jakość w produkcji Telewizji Polskiej, a przede wszystkim - uniezależni nas od dostawców zewnętrznych. Będziemy samowystarczalni. Do naszych produkcji będziemy zatrudniać naszych ludzi i korzystać z naszych zasobów technologicznych - powiedział Prezes Zarządu Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.
Powierzchnia powstającej hali to aż 20 tys. metrów kwadratowych, w tym sześć modułów studyjnych o powierzchni: 1350, 1200 oraz cztery po 560 metrów kwadratowych. Znajdą się tam m.in.: backstage, garderoby, reżyserka, magazyny sprzętu, biura, bistro, magazyny, parking oraz studio plenerowe na dachu. Będzie to nowoczesny budynek sterowany inteligentnymi systemami SMART, a na płaszczyźnie produkcyjnej przystosowany do najnowocześniejszych procesów produkcyjnych opartych o XR, (czyli rozszerzoną rzeczywistość) czy sztuczną inteligencję. Na elewacji zewnętrznej umieszczony zostanie ekran LED, z funkcją wyświetlania w technologii 3D.

Nadzór nad realizacją inwestycji, ze strony TVP, prowadzi Jarosław Ścisk, Dyrektor Ośrodka Inwestycji i Transportu. Generalnym wykonawcą jest, wyłoniona w przetargu, firma Korporacja Budowlana Doraco sp. z o.o. Budynek zaprojektowała pracownia PIG Architekci sp. z o.o, podwykonawca Doraco.

- To kolejna inwestycja w portfolio DORACO realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj" - mówi Karol Zduńczyk, Prezes Zarządu DORACO, generalnego wykonawcy hali zdjęciowej TVP. - Nietypowy architektonicznie budynek, będzie składał się z 6 funkcjonalnych modułów, a w największym z nich będą odbywać się realizacje z udziałem nawet 300 osób. Ponadto w ramach projektu zaproponowaliśmy szereg nowoczesnych rozwiązań. Elewacja budynku została uatrakcyjniona narożnym ekranem LED o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych, umożliwiającym transmisję programów oraz wyświetlanie projekcji 3D. Zintegrowany BMS pozwoli na monitorowanie i zarządzanie wszystkimi istniejącymi systemami sterowania w budynku. W zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju obiekt zostanie uzupełniony o zielony dach pełniący między innymi funkcję "studia plenerowego - dodaje.

Telewizja Polska stawia na rozwój i innowacyjne rozwiązania. Zastosowane zostaną najnowsze normy efektywności energetycznej, a zielony dach hali pozwoli retencjonować wodę deszczową oraz zmniejszyć zużycie energii na chłodzenie latem.

Komentarze (1 - 10 z 14)

To prawda.
Pod względem podłości, manipulacji i prymitywnej propagany - konkurencja nie ma szans.
Żadnych!!!!!!!!!!!!!!!!
 32  
nowe inwestycje tvpis. Jacek szaleje za nasze, ale pisowcom już brakuje kasy, doprowadzili finanse do ruiny skoro wyprzedają majątek narodowy ruskim oligarchom.
 30  
Będą mogli robić jeszcze większe show z Zenkiem Martyniukiem, zaś Rodowicz dostanie zawału, biegając po scenie od jednego krańca studia, do drugiego. Oczywiście ta niezwykle kosztowna inwestycja w żaden sposób nie zmieni najważniejszego - zerowej wiarygodności TVP. Po prostu, partyjna propaganda zyska możliwość produkowania bardziej kolorowego kitu.
 27  
Co by nie zrobili to źle, to tak samo jak ze wszystkim nosić maseczki obowiązkowo my nie, szczepić się my nie, gdyby wprowadzili bezwzględny zakaz noszenia maseczek to my wtedy na złość i byśmy nosili i tak samo powinno byś ze szczepieniami, zakaz szczepienia się to my wtedy na złość i byśmy się szczepili takim odwrotnym narodem jesteśmy. Ci co się nie chcą szczepić jeśli zachowują na covid i będę w szpitalu powinni płacić za pobyt. Tyle w temacie. Życzę zdrowia.
 7  
Dwa hektary pod dachem!

- w końcu będzie miejsce, gdzie można nagrać epopeje historyczną ,, O największej mendzie wracającej na największej białej szkapie z Brukseli" Samych statystów będzie z pół miliona i to wszyscy z wodogłowiem.
 0  
Ryży boisz sie że Jarek za swoje zbrodnie pójdzie siedzieć?
 5  
Kłaniać się w pas! - pachołki kulawego brzuchatego karła. Wrócił Tusk - wraca Polskość.
 7  
wreszcie Jacek bedzie mogl nakrecic rekonstrukcje z prawdziwego zdarzenia jak to bylo z tym tym wypadkiem BORu i Seicento.
 6  
^ ba, nawet Antek będzie mógł nakręcić swój wybuch w ....głowie :)

@ ryży Maciej
kiedy sprowadzicie samolocik? Jarek obiecał i co? Obiecanki cacanki pisiaków?
 6  
@ ryży maciej
donek nie sprowadził, nie ma takich pleców u Władymira Władymirowicza jakie ma Jarek.
Jarek może sprowadzić - o tak na pstryk!
 2