Łukasz Szewczyk20.01.2022 (12:08)2 komentarze

25 sezon kultowego serialu "Miasteczko South Park" w Comedy Central

• W lutym 2022 roku na antenie Comedy Central zadebiutuje 25. sezon kultowego serialu animowanego "Miasteczko South Park".
• Na fanów serii czeka sześć nowych odcinków i wiele innych niespodzianek.
25 sezon kultowego serialu "Miasteczko South Park" w Comedy Central
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników "Miasteczka South Park. Legendarny serial animowany, okrzyknięty przez Entertainment Weekly "jednym z najlepszych programów telewizyjnych wszech czasów", powraca na antenę Comedy Central, gdzie gościł przez ostatnie 25 lat. - "South Park" i to, co do tej pory udało nam się osiągnąć z tym serialem, to ogromny sukces - nie mamy wątpliwości - mówią współtwórcy formatu, Matt Stone i Trey Parker.
"South Park" powstał 13 sierpnia 1997 roku i znacząco przyczynił się do sukcesu kanału Comedy Central - od premiery obejrzano ponad 523 miliardy minut serialu. Dlatego stacja planuje uczcić 25-lecie programu rokiem pełnym niespodzianek, które z pewnością zachwycą miliony miłośników serialu.

- Przez ostatnie 25 lat wiele pokoleń fanów dorastało oczarowanych niesamowicie zabawnym i przewrotnym światem, który Matt i Trey wykreowali w South Park. Jesteśmy zachwyceni, że w ramach naszej nowej, rozszerzonej umowy będziemy kontynuować współpracę przy tworzeniu kolejnych sezonów South Park na Comedy Central i wielu innych, wyjątkowych produkcji związanych z serią dla Paramount+ - powiedział Chris McCarthy, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS Media Networks i MTV Entertainment Studios.

Jubileuszowy, 25. sezon będzie miał swoją premierę w Polsce 7 lutego 2022 roku. Sześć premierowych odcinków będzie można zobaczyć na Comedy Central w lutym i marcu, kolejno 7, 14 i 21 dnia danego miesiąca o godz. 00:30. Dostępne będą również na SouthPark.cc.com, CC.com i w Comedy Central App.

Umowa MTV Entertainment Studios z Parkerem i Stone'em zakłada przedłużenie emisji "Miasteczka South Park" na antenie Comedy Central do 2027 roku, co uczyni je najdłużej emitowanym serialem w historii telewizji kablowej. Oprócz przedłużenia serii do 30 sezonów, nowy kontrakt obejmuje 14 oryginalnych produkcji realizowanych wyłącznie dla platformy Paramount+, w tym filmy "South Park: Post Covid" i "South Park: Post Covid: The Return of Covid".

Trey Parker i Matt Stone są producentami wykonawczymi "South Park" wraz z Anne Garefino i Frankiem C. Agnone II. Za produkcję odpowiadają Eric Stough, Adrien Beard, Bruce Howell i Vernon Chatman. Christopher Brion pełni funkcję dyrektora kreatywnego South Park Digital Studios. Serial zdobył do tej pory pięć nagród Emmy, a także nagrodę Peabody Award.

Komentarze (1 - 2 z 2)

8 marca do Polski wejdzie HBO max. Tak jak zapowiedziałem miesiąc temu, że to będzie marzec. Miałem informacje z pierwszej ręki. Nie musicie mi dziękować. Pozdrawiam.
 2  
Czyli jednak 8 marca a nie 22 lutego?

Czy będą tam wszystkie sezony South Parku i Famuły Guy?
 1