Łukasz Szewczyk26.01.2022 (15:39)brak komentarzy

Nowy program "Projekt Cupid" na Walentynki w TTV

• "Projekt Cupid" to nowy program TTV, w którym widzowie poznają kilkoro niezwykłych osób w spektrum autyzmu, z Zespołem Downa i Syndromem Tourette'a.
• Każda z nich poszukuje miłości, dlatego redakcja programu wraz z pomocą ekspertów spróbuje znaleźć dla nich idealnych kandydatów na randkę w ciemno.
Projekt Cupid
- Wyobrażenia na temat miłości, bliskich relacji, seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną są nadal krzywdzące. Prowadząc od wielu lat badania w tym zakresie mogę stwierdzić, że proces zmiany postaw na bardziej akceptujące jest niezmiernie powolny. Program "Projekt cupid" w sposób niezmiernie wyważony, piękny, subtelny i merytoryczny przekazuje widzowi nie tylko wiedzę, ale i kawałek życia osób z niepełnosprawnościami, ich pasji, miłości oraz pragnień - komentuje pedagog specjalny, dr hab. prof. Remigiusz Kijak, z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego.
W programie widzowie poznają historie osób, które nie kalkulują - mówią to, co myślą i dzielą się szczerze swoimi uczuciami, nie zważając na to, czy wypada. Dziś postanowili zawalczyć o swoje marzenia i spróbować sił w miłości, w której do tej pory nie mieli szczęścia. Czy naszym bohaterom uda się znaleźć swoją drugą połówkę i stworzyć dłuższą relację?Odpowiedź już 13 lutego na antenie TTV!

- Zgłosiłem się do programu, bo uważam, że trzeba korzystać z życia na maksa. Moim największym marzeniem było znalezienie miłości, by mieć kogoś bliskiego, z kim będą mógł dzielić zarówno trudniejsze jak i piękne chwile - komentuje Kuba, jeden z bohaterów serii.


Seria zadebiutuje na antenie TTV w niedzielę, 13 lutego o godz. 22:00. Cykl dostępny również będzie w serwisie Player.pl. Program oparty jest na belgijskim formacie "Project Cupid", za którym stoją autorzy m.in. programu "Down the Road". Za dystrybucję formatu odpowiada firmaBe Entertainment". Polską wersję "Project Cupid" produkuje firma MASS KONCEPT.