Łukasz Szewczyk28.01.2022 (8:57)brak komentarzy

"Ostatni komers", "Obiecująca. Młoda. Kobieta", "Małe rzeczy", "Czarny młyn" - filmowy weekend premium TV

• Premiery filmowe na weekend w kanałach premium (Canal+, HBO i Cinemax)
• W repertuarze m.in.: "Obiecująca. Młoda. Kobieta", "Ostatni komers", "Czarny młyn", "Kryzys", "Po miłości", "Eksplozje"
"Ostatni komers"
Weekend filmowych premier w CANAL+ rozpocznie "Obiecująca. Młoda. Kobieta" (29 stycznia). Jest to oryginalny i zaskakujący dramat opowiadający o poszukiwaniu sprawiedliwości. Motorem napędowym głównej bohaterki jest nie tylko dążenie do ukarania bezpośrednio winnych zbrodni. Cassandra przede wszystkim pragnie uświadomić osobom, które odegrały jakąś rolę w wydarzeniach z przeszłości wagę ich czynów - cichego "zalegalizowania" gwałtu i tolerowania bezkarności sprawców. Film spotkał się z ogromnym uznaniem i został doceniony za podjęcie ważnego społecznie tematu - normalizacji i usprawiedliwiania nadużyć seksualnych, często z jednoczesnym obarczaniem winą samych ofiar.
W niedzielę "Kryzys" (30 stycznia). W Stanach Zjednoczonych trwa kryzys opioidowy. Władze i społeczeństwo zmagają się z falą uzależnień wywołanych przez silne środki przeciwbólowe. W tle tych dramatycznych zmagań splatają się losy kilku osób. Agent Jake Kelly (Armie Hammer) tropi handlarza narkotyków, który organizuje właśnie operację przemytu fentanylu na granicy Kanady i USA. W to przedsięwzięcie wciąga dwa walczące ze sobą kartele. Nieustępliwym funkcjonariuszem, który chce doprowadzić do aresztowania przestępcy, kierują także osobiste motywy. W tym czasie wychodząca z uzależnienia architektka Claire (Evangeline Lilly) próbuje odszukać 16-letniego syna Davida, który również sięga po niebezpieczne używki. Musi skonfrontować się z przerażającą prawdą. Profesor Tyrone (Gary Oldman) przeciwstawia się działaniom potężnego koncernu farmaceutycznego, który zamierza wprowadzić na rynek nowy lek przeciwbólowy.

Weekend premier w HBO rozpocznie "Czarny młyn" (29 stycznia). 12-letni Iwo mieszka w małym, postkomunistycznym miasteczku. Czarny Młyn jest symbolicznym miejscem w tej chylącej się ku upadkowi miejscowości, bo pracowała tam kiedyś większość rodziców małych bohaterów. To ponure miejsce jest całym światem chłopca i jego przyjaciół. Pomimo składanych rodzicom obietnic dzieciaki wchodzą do opuszczonego budynku i nieopatrznie budzą drzemiące w nim złe moce. Potem nic nie jest już takie same. Zaczynają znikać przedmioty i dorośli, a Iwo, który jest beztroski i samolubny, musi zmienić się, by stać się odpowiedzialnym, empatycznym i odważnym chłopcem. Niedługo potem zaczyna doceniać swoją niepełnosprawną siostrę, której kiedyś nie mógł znieść, bo Mela została obdarzona niezwykłą mocą i pomaga dzieciom rozwiązać zagadkę Czarnego Młyna.

Tego samego dnia "Ostatni komers" (29 stycznia). Ostatni tydzień szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. Przed balem, znanym jako "komers", grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. Kolejne dni to czas zauroczenia, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Film jest zapisem ich gimnazjalnych doświadczeń i portretem współczesnej młodzieży, która szuka swojej tożsamości, przynależności i więzi. Dwie nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Niedzielną Megapremierą będzie "Małe rzeczy" (30 stycznia). Zastępca szeryfa hrabstwa Kern, Joe "Deke" Deacon (Denzel Washington), zostaje wysłany do Los Angeles, żeby wykonać proste z pozoru zadanie i zebrać dowody. Na miejscu policjant rozpoczyna jednak poszukiwania seryjnego zabójcy, który terroryzuje miasto. Prowadzący sprawę miejscowy sierżant Jim Baxter (Rami Malek) jest pod wrażeniem intuicji Deke'a i nieoficjalnie prosi go o pomoc. Śledztwo trwa, ale Baxter nie wie, że sprawa związana jest z przeszłością Deke'a i ujawni przerażające tajemnice, które mogą zagrozić nie tylko prowadzonemu przez nich dochodzeniu. Kino sensacyjne w gwiazdorskiej obsadzie. W głównych rolach występują m.in. Denzel Washington, Rami Malek oraz Jared Leto.

Z kolei premierowy weekend na antenach CINEMAX "Po miłości" (29 stycznia, Cinemax 2). Mary Hussain (Joanna Scanlan), która przeszła po ślubie na islam, ma sześćdziesiąt kilka lat i prowadzi spokojne życie u boku swojego męża, Ahmeda. Po jego nagłej śmierci kobieta zostaje wdową. Dzień po pogrzebie Mary dowiaduje się, że po drugiej stronie kanału La Manche w Calais - zaledwie 21 mil od ich domu w Dover - Ahmet prowadził podwójne życie. Szokujące odkrycie sprawia, że kobieta postanawia poznać całą prawdę. Mary traci poczucie tożsamości, a prowadzone przez nią poszukiwania prowadzą do zaskakującego odkrycia.

W niedzielę "Inwersja" (30 stycznia, Cinemax). Fred (Dylan O'Brien) nie jest detektywem, tajnym agentem ani filozofem. Jest zwyczajnym facetem przed trzydziestką, który wchodząc w prawdziwą dorosłość przeżywa kryzys egzystencjalny. Przypadkowe spotkanie z mężczyzną, którego nie widział od lat sprawia, że Fred wraca dosłownie i w przenośni do swojej przeszłości. Powoli zaczyna rozwiązywać zagadkę związaną z tajemniczym zniknięciem dziewczyny, narkotykiem znanym jako Mercury oraz przerażającą istotą, która prześladowała go przez całe dzieciństwo i lata młodości... Kiedy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zaczynają zlewać się w jedno i biec równolegle, Fred zaczyna analizować wszystkie możliwości, jakie się otwierają się przed nim na różnych etapach jego życia. Którą z nich wybierze?

Weekend zakończą "Eksplozje" (30 stycznia, Cinemax 2). Saperka Sonia zostaje uwięziona w samochodzie na paryskim parkingu. Wraz z nią jest jej mały synek i córka jej chłopaka Freda, który czuje się bezsilny, że nie może nic zrobić, bo pod samochodem podłożono minę przeciwczołgową. Sonia jest specjalistką od rozbrajania ładunków wybuchowych i razem ze swoim chłopakiem Fredem pracuje w organizacji pozarządowej. Niedawno wróciła z misji na Ukrainie, gdzie doświadczyła wielu niebezpiecznych sytuacji, ale obecność dzieci sprawia, że tym razem stawką jest życie ich wszystkich. Sonia i Fred mogą liczyć na pomoc swoich kolegów Igora i Camille, ale mają tylko 30 minut na rozbrojenie miny i ustalenie, kto faktycznie stoi za próbą zamachu. Czy pozostaną zjednoczeni do końca, czy też ich rodzina nie wytrzyma presji i się rozpadnie?