Łukasz Szewczyk01.02.2022 (9:35)brak komentarzy

Luty w HBO GO. "Wychowane przez wilki 2", "Genialana przyjaciółka 3", "Snowfall 5" (wideo)

• Wszystkie premiery HBO GO na luty 2022, dzień po dniu
HBO GO
Miesiąc rozpocznie się od premiery nowego sezonu serialu Max Original "Wychowane przez wilki" opowiadającego o dwóch androidach, których zadaniem jest wychowanie ludzkich dzieci na dziewiczej planecie. Matka i Ojciec, wraz z gromadką sześciorga swoich ludzkich dzieci, dołączają do nowo utworzonej ateistycznej kolonii zamieszkującej tajemniczą tropikalną strefę planety Kepler 22 b. Inną premierą miesiąca będzie nowy, trzeci już sezon "Genialnej przyjaciółki" - serialu opartego na cyklu powieści Eleny Ferrante przedstawiającego historię trwającej sześćdziesiąt lat przyjaźni między dwoma kobietami.
W Walentynki swoją premierę będzie mieć drugi sezon uczciwego i pełnego humoru podejścia do złożonej natury relacji małżeńskich autorstwa Nicka Hornby'ego. W serialu "Status związku", bo o nim mowa, tym razem w rolach głównych zobaczymy Patricię Clarkson i Brendana Gleesona. Inną opowieścią o skomplikowanej relacji będzie też powracający z finałowym sezonem serial "Obsesja Eve". To historia z Sandrą Oh oraz Jodie Comer w rolach agentki MI6 oraz zabójczyni, które łączy skomplikowana historia, ale przede wszystkim obopólna obsesja na swoim punkcie. Innym serialem powracającym z nowym sezonem będzie "Folklor", czyli antologia HBO Asia składająca się z opowieści inspirowanych mitami głęboko zakorzenionymi w azjatyckiej tradycji. Do HBO GO wróci też serial "Snowfall" opowiadający o narkotykowej epidemii, która paraliżowała życie Los Angeles w latach osiemdziesiątych i miała ogromny wpływ na kulturę miasta. W lutym swoją premierę będzie mieć także nowy sezon pełnego ironii i sarkazmu show, którego gospodarzem jest John Oliver - "Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem". W programie gospodarz, jak zawsze, zaprezentuje swój własny punkt widzenia na wiele społecznych, politycznych i egzystencjalnych kwestii.

W nadchodzącym miesiącu nie zabraknie też premier filmowych. Będzie wśród nich "King Richard: Zwycięska rodzina", czyli opowieść o Richardzie Williamsie (w tej roli świetny Will Smith), niezrażającym się problemami ojcu, który wychował dwie najbardziej utalentowane sportsmenki wszech czasów - Venus i Serenę - i zmienił oblicze tenisa. Kolejną premierą będzie film "Wszyscy święci New Jersey" - to prequel kultowego serialu HBO Rodzina Soprano. Rywalizujący przestępcy umacniają swoją pozycję w półświatku, co zagraża pozycji mafijnej rodziny DiMeo, która kontroluje miasto naznaczone coraz bardziej widocznymi rasowymi podziałami. Nowością lutego będzie również najnowszy film reżysera głośnego horroru Obecność Jamesa Wana - "Wcielenie". Obraz opowie o Madison, którą prześladują przerażające wizje brutalnych morderstw. Pewnego dnia kobieta uświadamia sobie, że koszmary, które budzą ją w środku nocy są obrazem rzeczywistości. W lutym do serwisu HBO GO dodany zostanie także najnowszy film Clinta Eastwooda "Cry Macho", w którym artysta nie tylko stanął za kamerą, ale także wystąpił w roli głównej. To historia Mike'a Milo, niegdyś wielkiej gwiazdy rodeo, który na prośbę byłego szefa jedzie do Meksyku, żeby sprowadzić do domu jego syna. Fanów Angeliny Jolie na pewno ucieszy kolejna nowość nadchodzącego miesiąca, czyli produkcja zatytułowana "Ci, którzy życzą mi śmierci". W filmie aktorka wciela się w rolę strażaczki próbującej pomóc przerażonemu dwunastolatkowi, którego ściga dwóch morderców.

Również dla amatorów filmów z różnych zakątków świata oraz kina festiwalowego przygotowana została selekcja ciekawych propozycji filmowych. Jedną z nich będzie nagrodzony na festiwalach filmowych Tribeca oraz w Vancouver obraz z Agnieszką Grochowską w roli głównej "Moja cudowna Wanda". To historia 35-letnia Polki opiekującej się nestorem rodu w pięknej rodzinnej willi w Szwajcarii. Kobieta ma wgląd w intymne szczegóły życia wszystkich domowników. Tak intymne, że pewnego dnia niespodziewanie zachodzi w ciążę. Inną nowością będzie "Straszydło" - bohaterka tego filmu jest uzdrowicielką, pustelniczką i pijaczką, która wzbudza w ludziach strach. Wszyscy jej unikają, choć w środku nocy po kryjomu odwiedzają jej dom, bo tylko ona umie wyleczyć ich dolegliwości. "Księżniczka z ulicy" opowie natomiast historię dziewczynki, która ucieka z rodziny zastępczej. 12-letnia Alicia próbuje odnaleźć swojego bezdomnego i chorego psychicznie ojca, który po odejściu ze służby w wojsku żyje na ulicach Los Angeles. Kolejną premierą będzie bułgarski film "Strach", który opowie o pewnej wdowie, polującej w lesie nieopodal tureckiej granicy, która wpada na migranta z Afryki, a spotkanie to zmienia raz na zawsze ich życie. Innym tytułem będzie "Drabina", czyli oparty na prawdziwych wydarzeniach zapis duchowej podróży wrażliwego młodego mężczyzny, który po upadku komunizmu jest świadkiem serii brutalnych wydarzeń w Rumunii. "Żona pilota" to film przedstawiający historię studentki Asli, która poznaje charyzmatycznego Saeeda i oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich przyszłość maluje się w różowych barwach do czasu, gdy mężczyzna podejmuje decyzję, która wstrząsa światem.

Dla miłośników dokumentów przygotowany został m.in. nowy serial "Morderstwa w Fall River" przedstawiający sprawę z 1979 roku, kiedy to trzy młode kobiety zginęły w serii brutalnych morderstw w Fall River w stanie Massachusetts. Rzekomą winą obarczono wtedy satanistyczny kult praktykujący składanie ofiar z ludzi. Dwadzieścia lat później pojawiają się nowe dowody rzucające światło na morderstwa, które do tej pory uważane były za rozwiązane.Nowości lutego w HBO GO (dzień po dniu):

• 1 lutego
Morderstwa w Fall River, odc. 1-4 (cały sezon)
Pozłacany wiek, odc. 2
Grawitacja
Overdose
Narodziny Valerie
Właściwe słowa

• 3 lutego
Wychowane przez wilki II, odc. 1-2
I tak po prostu..., odc. 10
Uśmiech Mony Lizy

• 4 lutego
Rose: Opowieść o miłości
Sin City - Miasto grzechu
Na planie XIX, odc. 5

• 5 lutego
Batwoman III, odc. 11
Wyznania gejszy
Straszydło
Rango

• 6 lutego
Superman i Lois II, odc. 4
King Richard: Zwycięska rodzina
Whiplash
Syn monarchów

• 7 lutego
Genialna przyjaciółka III, odc. 1-2
Billions VI, odc. 3
Ktoś, gdzieś, odc. 4
Euforia II, odc. 5
Prawi Gemstonowie II, odc. 6
Pazury IV, odc. 10
Moja cudowna Wanda

• 8 lutego
Pozłacany wiek, odc. 3

• 9 lutego
Wokół Słońca

• 10 lutego
Wychowane przez wilki II, odc. 3
Walentynkowa połówka

• 11 lutego
Obietnica (2001)
Nocny lekarz
Na planie XIX, odc. 6

• 12 lutego
Ziemia swoich synów
Miłość po sąsiedzku

• 13 lutego
Legalna blondynka
Legalna blondynka 2
Okupacja
Wcielenie

• 14 lutego
Status związku II, odc. 1-10 (cały sezon)
Genialna przyjaciółka III, odc. 3-4
Billions VI, odc. 4
Ktoś, gdzieś, odc. 5
Euforia II, odc. 6
Prawi Gemstonowie II, odc. 7
Księżniczka z ulicy
Atak na dzielnicę

• 15 lutego
Folklor II, odc. 1-6 (cały sezon)
Pozłacany wiek, odc. 4

• 17 lutego
Kolory miłości
Wychowane przez wilki II, odc. 4

• 18 lutego
Roman J. Israel
Na planie XIX, odc. 7

• 19 lutego
Cry Macho
Strach

• 20 lutego
Wszyscy święci New Jersey
Drabina
World Trade Center

• 21 lutego
Genialna przyjaciółka III, odc. 5-6
Billions VI, odc. 5
Ktoś, gdzieś, odc. 6
Euforia II, odc. 7
Prawi Gemstonowie II, odc. 8
Czuła noc

• 22 lutego
Pozłacany wiek, odc. 5

• 24 lutego
Snowfall V, odc. 1-2
Wychowane przez wilki II, odc. 5
All American IV, odc. 8
Miłość pod drzewem oliwnym

• 25 lutego
Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem IX, odc. 1
Superman i Lois II, odc. 5
Na planie XIX, odc. 8

• 26 lutego
Batwoman III, odc. 12
Żona pilota
Wszyscy za jednego

• 27 lutego
Obsesja Eve IV, odc. 1-2
Młody Sheldon V, odc. 14
Wampiry: Dziedzictwo IV, odc. 10
Ci, którzy życzą mi śmierci
Na zawsze w moim sercu
Mały motyl

• 28 lutego
Billions VI, odc. 6
Genialna przyjaciółka III, odc. 7
Ktoś, gdzieś, odc. 7
Euforia II, odc. 8
Prawi Gemstonowie II, odc. 9