Łukasz Szewczyk07.02.2022 (16:06)2 komentarze

Serial HBO i Rai "Genialna przyjaciółka" wraca z nowym sezonem (wideo)

• Trzeci sezon serialu "Genialna przyjaciółka" już w HBI GO
• Oparty na kolejnej powieści Eleny Ferrante z cyklu neapolitańskiego, nowy sezon przedstawia dalszy ciąg historii o przyjaźni między dwoma kobietami.
Trzeci sezon serialu "Genialna przyjaciółka" w HBO
"Genialna przyjaciółka" to historia trwającej sześćdziesiąt lat przyjaźni między dwoma kobietami. Podążamy w niej śladami Eleny Greco oraz jej najbliższej przyjaciółki Raffaelli Cerullo, zwanej Lilą, od ich pierwszego spotkania w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat.
W trzecim sezonie Elena (Margherita Mazzucco) i Lila (Gaia Girace) są już dorosłymi kobietami, które próbują nawigować po nieznanych wodach lat 70-tych. Lila odeszła ze swoim małym synkiem od męża i tym samym zrezygnowała z wygodnego życia. Teraz zmuszona jest pracować jako zwykła robotnica w najtrudniejszych warunkach. Elena natomiast opuściła rodzinne strony, by studiować w Pizie. Jest autorką dobrzej odebranej powieści, która utorowała jej drogę do lepszego świata. Bohaterki próbują ułożyć sobie życie w świecie pełnym nadziei, ale i niepewności, nieustannie połączone silną, choć skomplikowaną więzią.

Serial "Genialna przyjaciółka" to adaptacja bestselerowego cyklu książek Eleny Ferrante o tym samym tytule. Produkcja opowiada o emocjach, lękach i wyzwaniach stojących przed dwoma kobietami na przestrzeni ich życia. Trzeci sezon serialu oparty jest na trzeciej powieści z cyklu wydanej w Polsce pod tytułem "Historia ucieczki".

Za reżyserię trzeciego sezonu serialu odpowiada Daniele Luchetti. Za produkcję odpowiadają The Apartment, Fremantle, Wildside oraz Fandango Production. Obowiązki producentów pełnią Lorenzo Mieli z ramienia Fremantle poprzez spółki The Apartment oraz Wildside (obie spółki należą do Fremantle) oraz Domenico Procacci dla Fandango, we współpracy z Rai Fiction i HBO Entertainment. Za fabułę oraz scenariusze odpowiadają Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci oraz Saverio Costanzo. Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Paolo Sorrentino i Jennifer Schuur. Światowym dystrybutorem jest Fremantle we współpracy z Rai Com.
Dwa odcinki trzeciego sezonu serialu "Genialna przyjaciółka" (My Brilliant Friend) już od dzisiaj (7 lutego) dostępne są w HBO GO. Kolejne odcinki dodawane będą co tydzień po dwa. Cały sezon liczy 8 odcinków.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Super!
Fajnie że Elena powróciła do długich włosów, znacznie ładniej z nimi wygląda :-) (ale to od 2-go odcinka...)
 2  
A kiedy bedzie w normalnym HBO ?
 2