Łukasz Szewczyk07.02.2022 (16:20)3 komentarze

Medalowy skok Kubackiego. Eurosport 1 z rekordem oglądalności

• W niedzielę (6 lutego 2022 roku) Eurosport 1 zanotował najlepsze wyniki oglądalności w historii
• Końcówkę drugiej serii konkursu na skoczni normalnej i skok po medal Dawida Kubackiego oglądało aż 2,2 mln widzów
• W ciągu całego dnia Eurosport 1 osiągnął rekordowe 3,56% udziału w rynku.
Medalowy skok Kubackiego. Eurosport 1 z rekordem oglądalności
To był piękny dzień na olimpijskich arenach, którego zwieńczeniem był konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej i brązowy medal Dawida Kubackiego. Jak informuje nadawca, końcówkę drugiej serii i skok po medal Dawida Kubackiego śledziło w Eurosporcie 1 aż 2,2 mln osób. Pasjonująca rywalizacja przyciągnęła średnio blisko 1,7 mln widzów. To najlepszy wynik oglądalności transmisji z igrzysk w Eurosporcie.
- Przez cały dzień Eurosport 1 oglądało średnio aż 284 tys. widzów, co przełożyło się na 3,56% dziennego udziału w rynku - oba wyniki to rekordy w historii Eurosportu!
Rekordowa niedziela to dla nas powód do dumy i kolejny dowód, że wysiłek, który wkładamy w przygotowanie relacji w Eurosporcie się opłaca, a widzowie doceniają jakość i profesjonalizm. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli Eurosport i wraz z nami dali się porwać olimpijskim emocjom. Z całego serca gratuluję Dawidowi Kubackiemu - ambasadorowi TVN Grupa Discovery - zdobycia brązowego medalu olimpijskiego
- powiedziała Dorota Żurkowska, Dyrektor Eurosportu w Polsce.

Przez cały weekend otwarcia igrzysk olimpijskich Eurosport 1 był najchętniej oglądalnym kanałem sportowym w Polsce z udziałem na poziomie 2,69% - to wynik o niemal połowę lepszy niż cztery lata temu podczas igrzysk w Pjongczangu. Relacje na żywo obejrzało w ten weekend w Eurosporcie 1 aż 4,2 mln widzów, czyli ponad 900 tys. osób więcej niż w trakcie poprzednich zimowych igrzysk.

Przypomnijmy, że Eurosport i Player oferują najszersze relacje z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W sumie widzowie mogą zobaczyć aż 850 godzin transmisji na dwóch antenach głównych Eurosportu, trzech kanałach dodatkowych, kanale 4K oraz serwisie player.pl. Dodatkowo użytkownicy Playera mogą oglądać produkcje o tematyce sportowej, w tym dokumenty "Justyna Kowalczyk - bieg przez życie" oraz "Dawid Kubacki - droga do Pekinu".

Codziennie między transmisjami oraz o 17:00 w programie "Strefa Medalowa" kibice przenoszą się do sportowego kurortu na szczycie chińskich gór i w towarzystwie niezrównanych ekspertów zagłębiają się w najważniejsze wydarzenia z Pekinu. W olimpijskiej drużynie Eurosportu są m.in. Justyna Kowalczyk, Magdalena Pałasz, Katarzyna Woźniak, Jakub Kot, Krzysztof Biegun, Tomasz Sikora, Marcin Szafrański i Mariusz Czerkawski.
Eurosport

Komentarze (1 - 3 z 3)

W TVNic skakali, skakali, skakali
i gów... w dupie, NIC!
A w TVP  tylko dwa razy skoczyli
i już medal zdobyli :D
 8  
Typie tam wyżej:

Prawa do skoków ma Eurosport w pierwszej kolejności (Igrzyska też ma Eurosport, ale sprzedało prawa do TVP). Wyjątki to konkursy w Wiśle i Zakopanem gdzie realizuje je TVP. Te konkursy też są na Eurosporcie, ale już w internecie i w kanale otwartym tylko na TVP
 8  
Na TVP pewnie oglądało 10 mln
 8