Łukasz Szewczyk08.02.2022 (12:16)brak komentarzy

WP Pilot i kanał Da Vinci promują Tydzień Bezpiecznego Internetu

• Platforma WP Pilot i kanał Da Vinci działają razem dla bezpieczeństwa w internecie.
• Z okazji Światowego Dnia Internetu użytkownicy WP Pilota uzyskają darmowy dostęp do animowanych materiałów edukacyjnych produkcji Da Vinci.
• Znajdują się tam najważniejsze fakty na temat korzystania z sieci i informacji, które można w niej znaleźć.
Search it Up
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest 8 lutego i został zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. Początkowo dotyczył państw europejskich, dziś jego zasięg jest znacznie szerszy. Dzień Bezpiecznego Internetu przypomina o bezpieczeństwie dzieci w sieci. WP Pilot i Da Vinci będą edukować na ten ważny temat przez cały tydzień.
Zabawa jest doskonałym sposobem na naukę. Przykłady dokładnie opisane w książkach i serialach zazwyczaj bywają lepiej zapamiętane niż zwykłe ostrzeżenia. W księgarniach znajdziemy wiele pozycji, które pokazują najmłodszym, jak zachowywać się w sieci, na co uważać. Podobnie
w telewizji - na dziecięcych kanałach dostępne są tytuły, które odpisują wiele zagadnień związanych z internetem. Przykładem takiego programu jest "Wyszukaj to!", emitowany w stacji Da Vinci, który teraz można oglądać na platformie WP Pilot.

- Bardzo się cieszymy z tej współpracy. Uwielbiamy niestandardowe inicjatywy wspierające edukację dzieciaków. Najbardziej polecam program "Wyszukaj to!", bo naprawdę świetnie tłumaczy młodym jak mądrze korzystać z internetu - komentuje Marcin Malicki, prezes WP Pilot.

- Edukacja dzieci jest misją stacji Da Vinci i wierzymy, że w dzisiejszych czasach bycie bezpiecznym w internecie to jej bardzo ważny aspekt. W programie "Wyszukaj to!" serwujemy informacje
w przystępny dla dzieci sposób, tak, aby zostały zapamiętane do użytku na co dzień. Cieszymy się, że dzięki WP Pilot możemy szerzej dotrzeć z naszym przesłaniem
- dodaje Aleksandra Sergiel, dyrektor Da Vinci Media w Polsce.

"Wyszukaj to!" to nominowany do nagrody BAFTA program, który pokazuje najmłodszym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Składa się z 18, trwających po pięć minut odcinków. W każdym
z nich dzieci podróżują po cyfrowym świecie razem z Mayą, Jackiem i ich babcią. Dowiadują się, jak być bezpiecznym w internecie, co robić, a czego się wystrzegać, a także jak być życzliwym dla innych. Program dostępny na antenie stacji Da Vinci oraz w aplikacji Da Vinci Kids.

Abonenci WP Pilot będą mogli dłużej korzystać z materiałów edukacyjnych, ponieważ kanał Da Vinci będzie dostępny bezpłatnie przez miesiąc także dla użytkowników wszystkich pakietów Premium: Starter PLUS, Podstawowy i MAXI. Ponadto na profilu WP Pilot na Facebooku zaplanowano konkurs o bezpiecznym korzystaniu z sieci. Do wygrania będą dostępy do edukacyjnej platformy Da Vinci Kids oraz głośniki bluetooth.