Łukasz Szewczyk10.02.2022 (19:05)9 komentarzy

Radio Eska rezygnuje z pasma lokalnego. Więcej lokalnych treści multimedialnych

• Zmiany w Radiu Eska (Grupa ZPR Media)
• Stacja reorganizuje pracę redakcji lokalnych
- Będziemy tworzyć więcej lokalnych treści multimedialnych coraz wyższej jakości, zarówno na potrzeby anteny radiowej, jak i serwisów internetowych stacji. Zatrudnimy kilkudziesięciu nowych dziennikarzy - zapowiada zmiany Paweł Szaniawski, wiceprezes Radia ESKA. - .
Rozwojowy projekt, którego osią jest właśnie lokalność, obejmie całą Polskę. Oprócz wzmocnienia miejscowych zespołów reporterskich, przewidziane jest powstanie regionalnych struktur wydawców wielomediowych oraz ekip eksperckich, które będą wspierały transformację online. - Większy zespół, więcej atrakcyjnych treści, a przede wszystkim jeszcze wyższa ich jakość - na to stawiamy - ujawnia Szaniawski.

Jednocześnie stacja zmienia formułę nadawanych dotąd w pięciu miastach (Łódź, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Sosnowiec) lokalnych popołudniowych pasm "Wrzuć na Luz". Ze stacją rozstają się prezenterzy tych pasm, m.in.: Małgorzata Błażewicz, Maciej Józefowicz, Maciej Stajniak, Maciej Narożny, a także Elżbieta Dutkiewicz, dyrektor programowa, która nadzorowała pracę tych zespołów.

- Chcemy, by wszystkie nasze lokalne anteny bardziej żyły tematyką lokalną przez cały dzień i przez cały tydzień, a nie jedynie od poniedziałku do piątku przez trzy godziny w pięciu wybranych stacjach - wyjaśnia Mariusz Szuster, dyrektor generalny Grupy Radiowej.

Pasmo popołudniowe Radia ESKA poprowadzą na wszystkich antenach Radia ESKA Jan Pirowski i Paweł Karpiński, znani dotychczas z pozostałych lokalnych anten sieci.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Koniec pewnej epoki ;/
 12  
O czym poinformowano tuż przed programem
 4  
takim sposobem Eska straci słuchaczy
 10  
I bez oporu we Wrocławiu zleca na jeszcze niższe miejsce. Masakra.
 6  
Nara Grochowska!
 0  
Boże, dlaczego nie wybrałeś ZPR-ów aby odebrano im koncesje na nadawanie radiowych roszczyć lokalnych?

Ano, właśnie. Bo pewna grupa posłów z nadania rządów SLD-UP w 2001 r. odebrała taką możliwość nadawania programu lokalnego pewnej stacji z Kopca. Włodek Czarzasty (będący kiedyś w KRRiT) pewnie żałuje tego, że popierane przez niego sieci ZPR oraz Agory skonsumowały zaufanie polityków co do ich formatu radia.

Kawecki, Kołodziejski wraz z dyrektorstwem ZPR-u też chyba będą tego żałować, że w dobie internetu i lokalnych informacji 24/7 radio mówiące o tym, co się dzieje w okolicy straci kompletnie sens.

Tak to by dzisiaj RMF lepiej tę sieć nadajników rozmieszczonych w kilkuset miejscach w Polsce zagospodarował.
 2  
A poza tym według Czarzastego jedynymi stacjami lokalnymi, które mogą działać, to są wyłącznie lokalne stacje Polskiego Radia.
 0  
Nie za fakt a za formę zwolnienia. Bez możliwości pożegnania człowiekowi po 31 latach pracy. Przestaję definitywnie słuchać. CZLOWIEKIEM TRZEBY BYC.ZAWSZE. Zobaczycie piękny spadek Pyrlandii oj to pewne.a na pewno w godz. 15-18
 5  
adzis zauwazyłem na dwuch stacjach loklanych eski rózne piosenki przed 10tą rano
 0