Łukasz Szewczyk15.02.2022 (11:52)10 komentarzy

TVP3 Warszawa w jakości HD

• Od wtorku (15 lutego 2022 toku) kanał TVP3 Warszawa dostępny jest w wysokiej rozdzielczości.
• Od pierwszego dnia emisji sygnał w HD będzie dostępny także dla operatorów kablowych i satelitarnych,
- Od 15 lutego TVP3 Warszawa będzie dostępna w wysokiej rozdzielczości HD. Tym samym otwiera się nowy rozdział w historii naszej anteny. Jesteśmy pewni, że wyższa jakość obrazu dodatkowo podkreśli wysoką wartość oferty programowej warszawskiego ośrodka TVP3. W styczniu TVP3 Warszawa zaprezentowała widzom nową ramówkę. Na antenie zadebiutował nowy program publicystyczny, pojawiło się więcej serwisów informacyjnych, ale nie zabrakło również sprawdzonych formatów w odświeżonej formule. Nasza oferta programowa pokazuje, że chcemy być blisko naszych widzów - mówi Paweł Gajewski, p.o. Dyrektor - Redaktor Naczelny TVP3 Warszawa.
Podwyższenie standardu nadawania to kolejny krok w budowaniu pozycji TVP3 Warszawa jako źródła ważnych, lokalnych i codziennych informacji z regionów, ale także medium zapewniającego widzom ciekawe audycje publicystyczne, programy edukacyjne i kulturalne oraz magazyny interwencyjne. W zimowej ramówce TVP3 Warszawa zadebiutował nowy format "Prosto z Mazowsza", w którym poruszane są tematy o: gospodarce, ekonomii, inwestycjach, funduszach oraz inicjatywach społecznych. Premierę miał również magazyn "Z boisk i stadionów Warszawy i Mazowsza" poświęcony tematyce sportowej. Sztandarowy program publicystyczny TVP3 Warszawa "Zawsze na temat", od stycznia ukazuje się częściej, aż pięć razy w tygodniu. W ofercie programowej TVP3 Warszawa znajdą również coś dla siebie miłośnicy kultury, sztuki i literatury ("Owszem Mazowsze", "Qadrans Qltury", "Słowobranie", "Łazienki z Kulturą", "Strefa Mazowsze", "Gra Warszawa", "Twórcy polecają"). TVP3 Warszawa jest także blisko swoich widzów poprzez programy, w których poruszane są ważne ludzkie sprawy i problemy ("Ciemna Strona", "Twoje Sprawy", "WAWA Bohaterom").

Komentarze (1 - 10 z 10)

A kiedy Katowice
 1  
Katowice będą w HD po przełączeniu systemu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2, a to nastąpi 23 maja w ramach trzeciego etapu.
 2  
Katowice będą w HD po przełączeniu systemu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2, a to nastąpi 23 maja w ramach trzeciego etapu.
To nie jest prawda. Będzie tylko wspólne pasmo z Warszawy w HD. Regiony nadal będą w SD. Zresztą widać także że nawet Warszawa w regionalnych okienkach ma materiały nagrywane w SD.
 1  
Dzięki za info pozdrowionko
 2  
Ciekawe gdzie to HD na satelicie :D 15.02 godz 17:20 a tu nadal w SD na satelicie leci.

Jak widać TVP kłamie nawet co do startu kanału w HD.
 3  
i na to idą 2 MLD rocznie jedna regionalna stacja w HD? już czas myśleć o 4k a oni jako newsa dają że przechodzą w hd
 1  
Po co Ci 4K w domu? Masz TV o przekątnej 80 cali, czy jak? Chcesz oglądać zmarszczki Holeckiej w 8K może?
 1  
Mogliby na platformach satelitarnych (Polsat Box i Platforma Canal+) nadawać po dwie wersje regionalne TVP3. Na przykład: w Polsat Box na 68 pozycji TVP3 Warszawa na 904 pozycji w zależności od lokalizacji. Na pozycji 65 TVP3 Warszawa na 217 w zależności od regionu. I co? Dobry pomysł?
 0  
I tak jak już pisałem w poście wyżej na platformach satelitarnych (Polsat Box i Platforma Canal+) mogłyby być dostępne dwie wersje regionalne TVP3. Jedna Warszawska a druga w zależności od lokalizacji. Dobry pomysł?
 0  
Zapomniałem napisać że na 65 TVP3 Warszawa na 217 w zależności od lokalizacji to chodzi o Platformę Canal+
 0