Łukasz Szewczyk19.02.2022 (23:23)9 komentarzy

Krystian Ochman reprezentantem Polski w Eurowizji 2022 (wideo)

• Widzowie TVP i jurorzy zdecydowali, że Krystian Ochman z utworem "River" będzie reprezentował Polskę w Turynie na 66. Konkursie Piosenki Eurowizji - Turyn 2022.
Krystian Ochman reprezentantem Polski w Eurowizji 2022 (wideo)
Finałowa dziesiątka polskich wykonawców walczyła o bilet do Turynu w sobotę, 19 lutego podczas wielkiego koncertu zamykającego krajowe eliminacje. Do ścisłego finału weszli: Daria, Zespół "Unmute" i Krystian Ochman. O wygranej zdecydowały zsumowane głosy telewidzów i jurorów.
Krystian Ochman to zwycięzca 11. edycji "The Voice of Poland" i wnuk słynnego polskiego tenora, Wiesława Ochmana. To także wokalista i instrumentalista, grający na fortepianie i trąbce. Jak mówi, gdyby nie muzyczne pasje, rozważałby karierę piłkarza lub astronoma. Stało się jednak inaczej. Udział Krystiana Ochmana w "The Voice of Poland" spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Ochman okrzyknięty został objawieniem i fenomenem muzycznym, a jego pierwszy autorski utwór "Światłocienie" typowany był na jeden z najlepszych singli autorstwa laureatów "The Voice of Poland". Piosenka zanotowała aż 300 tys. streamów w tydzień i zadebiutowała na Spotify Top 200. Wkrótce singiel uzyskał też status złotej płyty. Kolejnym utworem - zatytułowanym "Prometeusz" - Krystian Ochman wygrał konkurs "Premier" na 58. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jako pierwszy polski wokalista wziął też udział w The Circle Sessions. Debiutancki album Krystiana ukazał się w listopadzie 2021 roku. Konkurs Eurowizji to dla niego przede wszystkim ważne doświadczenie muzyczne i sceniczne.


66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022 r. w Turynie w hali Palasport Olimpico (Pala Alpitour).

Komentarze (1 - 9 z 9)

Bukmacherzy zagraniczni dają nam aktualnie 3 miejsce.
 5  
Daria by miała większe szanse na dobre miejsce ,muzyka pop i wpadała w ucho.
 5  
Daria była też wysoko notowana, ale gdzieś koło 9 miejsca.
 1  
Za mały dziwoląg nie wróże mu sukcesów.
SzwarcenegerKibordu 21.02.2022 (9:34:36)
 5  
Szkoda Darii, ale ta piosenka też niezła. Wstydu nie będzie.
 9  
@ szwarceneger
Lepszy byłby dziwoląg Świerzyński, który ostatnio w tvpis obchodził 40-lecie dziwnego śpiewania i który spija miód z ust pewnego du(d=p)y
farsz do pierogów z płodów+ 21.02.2022 (12:55:42)
 7  
Piosenka Darii ma bardzo fajną nutę, fajnie wpada w ucho. A Ochman zyskuje na mocnym wokalu, i wg mnie, on ma wieksze szanse w tym turnieju.
drogo drogo coraz drożej+ 21.02.2022 (13:18:38)
 12  
Ulubienica prezesa i gwiazda Sylwestra Marzeń przepadła w teległosowaniu. Pieniądze otrzymane z tvp powinna przeznaczyć na naukę angielskiego (wczorajaszy występ był na poziomie "ken lee") a nie na doczepy i wypłeniacze. To jest konkurs piosenki a nie wyścig dragqueens.
 1  
Szału nie ma.
 1