Łukasz Szewczyk22.02.2022 (13:15)brak komentarzy

Ekstraliga startuje z nowym projektem. Powstała Redakcja EkstraligaTV

• PGE Ekstraliga ruszyła z nowym projektem EkstraligaTV.
• Wśród nowinek, jakie zostały wprowadzone jest stworzenie grupy redaktorów tworzących materiały wideo na oficjalny kanał najlepszej żużlowej ligi świata na YouTube.
Ekstraliga startuje z nowym projektem. Powstała Redakcja EkstraligaTV
Redakcja EkstraligaTV ma na celu zwiększenie liczby materiałów multimedialnych, pokazujących PGE Ekstraligę, a także dokumentujących funkcjonowanie klubów nie tylko w okresie sezonu, ale także poza nim. Obecnie trwa cykl "Co w klubie?" czyli podsumowania przygotowań zespołów najlepszej żużlowej ligi świata do nadchodzących rozgrywek (więcej TUTAJ). To jednak tylko początek planów sezonowych.
- Mamy szerokie grono osób, które sprawdziły się w roli tzw. kibicowskich Ambasadorów, a teraz stworzą redakcję EkstraligaTV - mówi Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi. - Rozwijamy nie tylko treści multimedialne wynikające z praw telewizyjnych dotyczących materiałów wideo, ale także własne produkcje. Ogółem w roku 2022 - w różnej formie - wyemitujemy ponad tysiąc treści wideo. Chcemy, aby projekt EkstraligaTV był nie tylko oknem na świat dla zdolnych osób działających w środowisku dziennikarskich, ale także stanowił okazję do pokazania żużla przez jego pasjonatów.

W trakcie sezonu redaktorzy EkstraligaTV będą tworzyć materiały z meczów PGE Ekstraligi, a także wypowiedzi pomeczowe, które dostępne będą na kanale YouTube. Nie zabraknie cyklicznych i popularnych quizów, będą produkcje lifestylowe oraz podsumowania klubowe.

Redakcja EkstraligaTV to nie tylko materiały wideo. Na stronie internetowej oraz w aplikacji tworzone będą teksty redaktorów w ramach cyklicznych tematów i relacji z wydarzeń żużlowych. W sezonie 2022 dostępne będą również kolejne edycje gier w aplikacji mobilnej: Eliga Manager oraz TyperPGEE. Nowościami będą także rozbudowane działy statystyczne oraz informacje o kadrach zespołów PGE Ekstraligi, w tym U-24 Ekstraliga, a także materiały z rozgrywek szkoleniowych w klasach Pit Bike, 125cc i 250cc.