Łukasz Szewczyk09.03.2022 (14:34)1 komentarz

Drugi sezonu serii "Kryminalne śledztwa PRL" od kwietnia w CBS Reality

• Popularna seria true crime "Kryminalne śledztwa PRL" powraca na antenę CBS Reality z pięcioma nowymi odcinkami.
• Premiera 2. sezonu produkcji własnej kanału odbędzie się w poniedziałek 11 kwietnia 2022 roku
2. sezon "Kryminalnych śledztw PRL" powraca do najciekawszych milicyjnych dochodzeń w sprawach wstrząsających zbrodni z lat 70. i 80. Każdy odcinek pokazuje, jak wyglądały dochodzenia prowadzone bez nowoczesnych technologii, telefonów i komputerów, gdy najlepszym sposobem na dotarcie do prawdy było chodzenie od drzwi do drzwi i zbieranie informacji. Najważniejszymi narzędziami pracy milicjantów były obserwacja, wnikliwość, spryt i wytrwałość.
Bohaterami programu są ci, którzy doprowadzili do rozwiązania spraw: emerytowani milicjanci, prokuratorzy, adwokaci, lekarze medycyny sądowej. Niektórzy po raz pierwszy publicznie opowiadają o swojej pracy. Obok nich pojawiają się eksperci, m.in. prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Jan Gołębiowski, Łukasz Wroński i Marcin Myszka.

Wśród przedstawianych śledztw są te wszczęte po zaginięciach dzieci oraz takie, które zaczęło się od znalezienia walizek z fragmentami ciała. Dochodzenia prowadzone w miastach wielkoprzemysłowych i na wsiach. Śledztwo, które przy dzisiejszej technologii skończyłoby się schwytaniem sprawcy znacznie szybciej - i takie, które zostało utrudnione przez strajki sierpniowe.

Premiera 2. sezonu serii "Kryminalne śledztwa PRL" odbędzie się w poniedziałek 11 kwietnia o 22:00 na antenie CBS Reality. Kolejne odcinki w poniedziałki o 22:00 do 9 maja.

Seria została wyprodukowana przez Blueberry Media Olga Siama na zlecenie CBS Reality.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Podrzucam filmik jak to kiedyś wyglądało takie śledztwa https://cyfrowa.tvp.pl/video/relacje-reporterskie,do-konca,58343715
 0