Łukasz Szewczyk11.03.2022 (14:33)14 komentarzy

Start HBO Max w Polsce. Wzrost oglądalności na ekranie telewizora

• Spore zainteresowanie startem HBO Max w Polsce
HBO Max
We wtorek (8 marca 2022 roku) w Polsce zadebiutowała nowa platforma HBO Max, zastępując HBO GO. Nowy serwis oferuje użytkownikom seriale, filmy i inne produkcje takich znanych marek, jak m.in.: Warner Bros, czy HBO. Fani historii o superbohaterach z pewnością docenią treści od DC, a najmłodsi - Cartoon Network. Wśród hitów kinowych dostępnych w serwisie HBO Max znajdą się np. "Matrix Zmartwychwstania", "Diuna" oraz "King Richard: Zwycięska rodzina".
Start HBO Max w Polsce / Fot. Nielsen
Start HBO Max w Polsce / Fot. Nielsen
Z danych firmy Nielsen wynika zwiększone zainteresowanie nowym serwisem w dniu jego premiery. - Liczba osób, które zdecydowały się wejść na stronę HBO Max lub ściągnąć aplikację HBO Max i obejrzeć treść wideo na jakikolwiek urządzeniu przekroczyła ponad 320 tysięcy osób. Jest to mniej więcej dwa razy więcej osób, niż to było w pierwszych siedmiu dniach marca w ramach platformy HBO GO. Co ciekawe, zanotowaliśmy wzrost oglądalności na ekranie telewizora. Jednak to nie pierwszy dzień będzie kluczowy dla nowej platformy, ale kolejne dni. Z ciekawością będziemy obserwować wyniki streamingowe tej platformy w dłuższej perspektywie oraz zmiany zachodzące wśród widzów, którzy coraz to chętniej wybierają ofertę streamingu - komentuje Michał Buszko Client Team and Advanced Measurement Manager w Nielsen Media.

Start HBO Max w Polsce / Fot. Nielsen
Start HBO Max w Polsce / Fot. Nielsen
HBO Max jest aktualnie dostępne na 61 rynkach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej oraz na Karaibach. Serwis pojawi się w dalszej części roku w kolejnych krajach, wśród których znajdą się Turcja, Grecja, Islandia, Estonia, Litwa oraz Łotwa. W planach jest także dalsza ekspansja w Azji Południowo-Wschodniej.
Nielsen

Komentarze (1 - 10 z 14)

Szkoda że połowa telewizorów Sony nie ma apki HBO Max.

Co za rzęchy wyprodukowali, specjalnie nie dają apki żeby nowy TV kupić.
I kupię nowy TV ale na pewno nie Sony.
 2  
Jakby kto pytał to aplikacja HBO MAX w telewizorach Samsung jest tylko w modelach na 2016 rok i młodszych. Modele z 2015 roku i starsze są jej pozbawione.
 11  
HBO MAX robi wrażenie, a marka HBO odzyskuje renomę po latach zastoju. Choć powinni coś poprawić bo nieraz potrafi zaskoczyć komunikat że w chwili obecnej nie mogą odtworzyć danego materiału itp. Trochę słabo w porównaniu np z Netflixem który działa wręcz idealnie. Brakuje też funkcji wykasowywania tytułów z poddziału "oglądaj dalej". Miejmy nadzieję że to kwestia najbliższych aktualizacji.
 5  
Szkoda że połowa telewizorów Sony nie ma apki HBO Max.

Co za rzęchy wyprodukowali, specjalnie nie dają apki żeby nowy TV kupić.
I kupię nowy TV ale na pewno nie Sony.
U mnie na telewizorze Sony z 2018 HBO Max śmiga jak złe
 0  
Każdy producent porzuca po jakimś czasie wsparcie. Jedynie Apple trzyma poziom. Na Apple TV mam zawsze każda apke która wchodzi na rynek.
 4  
Nie ma dźwięku na przystawkach android box tv. Wszystkie aplikacje mają tylko ta nie ma u mnie.
 3  
Ja mam w tv LG 20 zł miesięcznie to nie dużo a czasami cos tam można po oglondac lepiej to mieć niż same HBO też mam netfix więc jest trochę co oglondac i tylko w tv oglondac jak można w smartfonie oglondac tego nie rozumiem wszystko małe jest. Mam 50 calowy tv i super się oglonda????
 3  
proxima w ustawieniach profilu masz kasowanie pozycji z oglądaj dalej w HBO Max.
 6  
Na telewizorach Panasonic apki brak szkoda
 3  
Nie długo bedzie na dekoderach 4k c+ wiec nie tylko na tv c+ oferuje taka opcje na tv obecnie abonentom
 3