Łukasz Szewczyk25.03.2022 (19:57)4 komentarze

Programy TVP na trzecim multipleksie telewizji cyfrowej w dotychczasowym standardzie

• Telewizja Polska czasowo utrzyma nadawanie programów emitowanych na MUX-3 w dotychczasowym standardzie DVB-T/MPEG-4.
Programy TVP na trzecim multipleksie telewizji cyfrowej w dotychczasowym standardzie
Na wniosek MSWiA Urząd Komunikacji Elektronicznej podjął decyzję o przesunięciu w czasie zmiany standardu nadawania na DVB-T2/HEVC dla MUX-3. Na mocy zmienionej decyzji rezerwacyjnej Telewizja Polska czasowo utrzyma dotychczasowy standard nadawania wszystkich programów TVP dostępnych na MUX-3.
- Inwazja Rosji na Ukrainę zbiegła się z migracją naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce do nowego standardu nadawania - DVB-T2/HEVC. Mamy do czynienia z sytuacją wyjątkową, w której musimy nadzwyczajnie reagować. Decyzja o czasowym utrzymaniu standardu nadawania DVB-T dla programów informacyjnych TVP ma na celu zapewnienie nieprzerwanego dostępu widzów do wiarygodnej i rzetelnej informacji - powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

- Czasowe utrzymanie dotychczasowego standardu nadawania na MUX-3 zminimalizuje ryzyko pozbawienia części widzów - posiadających odbiorniki starszej generacji dostępu do programów telewizji publicznej, a także Regionalnego Systemu Ostrzegania - przekonuje Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP.

Publiczny nadawca przeprowadzi zgodnie z planem proces refarmingu, czyli zwolnienia części pasma telewizyjnego, przeznaczonego w niedalekiej przyszłości na usługi telekomunikacyjne 5G. W związku z tym zmieni się układ częstotliwości, na których dziś nadawane są wszystkie multipleksy naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Przypominamy, że w pierwszej połowie 2022 roku zostanie wprowadzona w Polsce zmiana standardu nadawania telewizji naziemnej. Dotychczasowy standard DVB-T/MPEG-4 zostanie wyłączony i zastąpiony przez standard DVB-T2/HEVC. Przełączenia nadajników będą odbywały się etapowo między marcem, a czerwcem 2022. Zachęcamy do sprawdzenia już teraz, czy posiadane odbiorniki są przystosowane do odbioru sygnału w nowym standardzie.
TVP

Komentarze (1 - 4 z 4)

Wiarygodna i rzetelna informacja z ust Jacka brzmi jak wiarygodna i rzetelna informacja z ust Władymira
 0  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Ci to na nic już nie patrzą oby te swoje dyrdymały wygadywać to konstytucje niedługo zmienią .
 31  
TVP jedynka,dwójka oraz info ma być Hevc narazie i tylko mux-ie 5 lub 6.Czy TVP3HD zmieni odział to się okaże w poniedziałek na północno-zachodniej części Polski.
 7  
"WOLNE MEDIA" całą gębą!
Trwają uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Pendereckiego, jednego z najwybitniejszych światowych kompozytorów muzyki współczesnej. Po mszy świętej prochy Krzysztofa Pendereckiego zostaną złożone w Panteonie Narodowym, gdzie spoczywają najwybitniejsi twórcy narodowej sztuki i kultury.
Wszystkie znaczące stacje informacyjne w Polsce transmitują uroczystości. Oprócz jednej. Pewnie dlatego, że uroczystość jest w Kościele, że udział bierze Prezydent RP. I pewnie dlatego, że jak się same zwą - są "wolnymi mediami" i dlatego mogą pokazywać co chcą lub mogą nie pokazywać tego, czego nie chcą, by ludzie widzieli. Te "WOLNE MEDIA" mają w d..pie,zarówno pamięć o wielkim naszym rodaku, jak i obywateli naszego kraju.
 0