Łukasz Szewczyk01.04.2022 (14:48)brak komentarzy

Transmisja z Platinum 6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Motowizji

• W najbliższy weekend zawodnicy uhonorują pamięć dwóch wybitnych, tragicznie zmarłych rajdowców - Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza za sprawą rajdu-memoriału ich pamięci.
• Dwa finałowe odcinki specjalne będzie można obejrzeć na żywo w Motowizji
Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Motowizji
Platinum Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to jedne z pierwszych zawodów w polskim kalendarzu rajdowym w trakcie roku. Dla wielu zawodników to forma rozgrzewki przed sezonem, jednak najważniejszym celem jest upamiętnienie dwóch legend polskiego sportu motorowego, które przedwcześnie i w tragiczny sposób od nas odeszły.
W tym roku w Wieliczce pojawi się 41 załóg. Listę startową otwiera urzędujący mistrz Polski Mikołaj Marczyk, którego w tym roku zobaczymy w Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC2. Jak zwykle wystartuje też liczne grono reprezentantów Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w osobach między innymi Marka Sudera, Grzegorza Olchawskiego i Piotra Kiepury. Tradycyjnie o zwycięstwo powalczą także "górale" - kierowcy na co dzień jeżdżący w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, jak Waldemar Kluza czy Sebastian Stec.

Na trasę tegorocznego Memoriału składać się będzie dziesięć odcinków specjalnych w Wieliczce i okolicach, rozgrywanych w sobotę i niedzielę.

- Memoriał Kuliga i Bublewicza to naprawdę wspaniałe wydarzenie. Automobilklub Krakowski rok rocznie wkłada mnóstwo serca w jego organizację, dzięki czemu stał się stałym punktem w kalendarzu wielu pasjonatów sportów motorowych. Najważniejsza jest jednak jego idea. Po dziś dzień na trasach odcinków specjalnych można usłyszeć historie o zwycięstwach Janusza Kuliga oraz Mariana Bublewicza. Tego typu inicjatywy pozwalają kultywować ich pamięć i przypominać młodszym pokoleniom o najwybitniejszych przedstawicielach złotej ery polskich rajdów. To ogromny zaszczyt, że Motowizja patronuje temu wydarzeniu - mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Dwie ostatnie, decydujące próby będzie można zobaczyć na żywo w Motowizji w niedzielę (3 kwietnia 2022 roku) o godz. 12:45. Wojciech Majewski oraz Mariusz Suss zasiądą za mikrofonem, a na mecie kierowców przepytywać będzie Gabriel Borowy.