Łukasz Szewczyk02.04.2022 (17:47)6 komentarzy

Startuje wiosenna ramówka Radia Zet. Sporo zmian, nowe głosy i programy (wideo)

• W poniedziałek (4 kwietnia 2022 roku) startuje wiosenna ramówka Radia Zet
• Nowy poranek, codzienna lista przebojów, nowe osobowości i prowadzący w nowych rolach
Marek Starybrat i Robert Motyka
Codziennie od poniedziałku do piątku od 5:30 słuchaczy budzić i pobudzać będzie nowy duet prezenterski "Dzień dobry bardzo", czyli Marek Starybrat i Robert Motyka. Dwie nietuzinkowe osobowości z naturalnym poczuciem humoru, nadające na tych samych falach. Stałymi elementami porannego programu będą: "Kalendarium muzyczne" przygotowywane przez Tomasza Kasprzyka, "Piosenki z lektorem", czyli najpopularniejsze zagraniczne przeboje z tłumaczeniami w interpretacji znanego wszystkim lektora - Stanisława Olejniczaka, "Nosel wkręca", "Gość Radia Zet" - codzienne wywiady Beaty Lubeckiej z politykami i ekspertami oraz satyryczne rapsy "SzyminEMa", znanego również jako Szymon Majewski, z udziałem dobrze znanych postaci ze świata polityki, kultury czy sportu, będące komentarzem do bieżących wydarzeń.
O 9:00 na program "Dzień dobry bardziej" zaprosi Ewelina Pacyna. Energetyczne pasmo z siłą muzyki, konkursami i wiadomościami spoza pierwszych stron gazet oraz dużą dawką pozytywnej energii. Od 12:00 Robert Karpowicz poprowadzi towarzyszące pasmo muzyczne "Chwytaj dzień w Radiu ZET" (Carpiu Diem). W programie premierowy odcinek serii "Nosel wkręca", a w każdy piątek między 12:00 a 13:00 Grażyna Torbicka w "Kocham cię kino" opowie o nowościach kinowych i najważniejszych wydarzeniach świata filmu.

Agnieszka Kołodziejska pojawi się w nowej dla siebie roli, prowadząc popołudniowy magazyn informacyjno-rozrywkowy "Dzieje się w Radiu ZET" (15:00-17:00) przygotowywany we współpracy z reporterami Radia ZET. Najciekawsze tematy, relacje z różnych stron Polski, łączenia satelitarne i rozmowy ze słuchaczami. Od 17:00 duet Marcin Sońta i Michał Korościel w programie "Szczyt wszystkiego w Radiu ZET", czyli codzienna dawka sarkazmu, ironii i absurdu. Słowem spojrzenie na świat z przymrużeniem oka.

Wieczór w Radiu ZET to muzyczne czterogodzinne spotkanie z Marcinem Wojciechowskim. Od 20:00 "Plus/minus lista Radia ZET" - codzienne (pon-pt) notowanie listy przebojów. W programie również "Plus/minus lista EXTRA", a w niej muzyczne propozycje, wywiady z gwiazdami, koncerty na żywo, premiery, newsy, światowe trendy muzyczne, zapowiedzi koncertowe, a także konkursy z nagrodami. Od północy do trzeciej nad ranem pasmo łączące to, co już się wydarzyło z tym, co nadejdzie w najbliższych godzinach, czyli "Jasna strona nocy". Jej gospodarzami będą wymiennie Hubert Radzikowski i Adrian Nowak.


Wraz z nadejściem wiosny zmienia się również weekendowa ramówka Radia ZET. W soboty o 6:00 słuchaczy przywita Michał Adamski z porankiem "Dzień dobry bardzo". Od 11:00 pasmo Mateusza Ptaszyńskiego "Czas wolny w Radiu ZET", po którym mikrofon przejmie Michał Korościel i jego "Siła muzyki" (17:00-20:00). O 20:00 imprezowe pasmo "ZET Dance" poprowadzi Adrian Nowak.

Michał Adamski rozpocznie również niedzielne poranki. O 9:00 Andrzej Stankiewicz ze swoimi gośćmi będzie podsumowywał polityczne wydarzenia mijających dni w programie "7. dzień tygodnia w Radiu ZET". Od 10:00 nowy program "Co na pierwsze, co na drugie" poprowadzi Jakub Olszewski. Zaprezentuje subiektywny ranking rzeczy, miejsc i rozmaitości, czyli wszystkiego co "naj". Gospodarzem pasma "Czas wolny w Radiu ZET" będzie Mateusz Ptaszyński. O 17:00 Szymon Majewski zaprosi na pełne humoru i pozytywnej energii autorskie rozmowy z gwiazdami w audycji "Nie mam pytań", a po nich na antenie zabrzmi "Siła muzyki" Huberta Radzikowskiego. Niedzielne wieczory zakończy sportowe podsumowanie tego, co w mijającym tygodniu działo się na stadionach i wokół nich w Polsce i na świecie. "Sportowy finał tygodnia" (22:00-23:00) przygotowują dziennikarze redakcji sportowej Radia ZET: Marcin Powideł, Mikołaj Kruk, Krzysztof Wilanowski i Mateusz Warianka.

Od poniedziałku do piątku "Wiadomości Radia ZET" będzie można usłyszeć co pół godziny między 5:00 a 10:00 i 14:00 a 18:00, a w pozostałych porach - co godzinę. Wiadomości sportowe - 7:00, 9:00, 19:00, 20:00, 21:00 i 22:00, kulturalne - 12:00 i 18:00, a ekonomiczne - 10:00 i 15:00.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Gdyby jeszcze muzyka była lepsza, a nie wałkowane 300 utworów w kółko...
 7  
Ramówka nie zła w porównaniu z tym co rmf fm przygotował. Zaraz tylko czy tam w ogóle jest jakakolwiek ramówka? Wielka kumulacja i najdłuższe reklamy w eterze a i prowadzący silący się na siłę próbujac być śmieszni. A tak poza tym to wielkie nic.
 11  
Wraca Zet Dance i wieczory z Marcinem <3
 6  
Jak Wam się podoba najnowszy numer SzyminEMa - RAM IFF KA? Bomba
 2  
Ramófka to tylko nazwy pasm, a jak z muzyką? Ciągle taka sama jak w RMF odtwarzana w kółko z 8 GB pendrive?
 1  
Lepsza komercyjna muzyka radia Zet, niż propaganda w radiu publicznym.
jarek jacek zbyszek viktor władymir 4.04.2022 (17:36:03)
 10