Łukasz Szewczyk06.04.2022 (17:47)2 komentarze

Grupa RMF złożyła wniosek koncesyjny w konkursie ogólnopolskim DAB+

• Grupa RMF bierze udział w konkursie na ogólnopolską koncesję DAB+ i ubiega się o rozszerzenie koncesji radia RMF FM.
• Spółka pozostaje jednak sceptyczna w stosunku do tego standardu nadawania cyfrowego i nie weźmie udziału w innych konkursach DAB+.
Studio RMF FM
Grupa RMF zdecydowała się wystartować w konkursie na miejsce na ogólnopolskim multipleksie radiowym, skierowanym do obecnie nadających na falach FM niepublicznych stacji ogólnopolskich, by zabezpieczyć pozycję radia RMF FM.
- Na obecnym etapie nie są znane realne koszty nadawania na ogólnopolskim multipleksie DAB+. Nie został wybrany operator, nie wiadomo jakich opłat zażąda. Jeśli okaże się, że koszty emisji w DAB+ będą zbyt wysokie, będziemy ponownie rozważać, czy pozostać w tym systemie, czy się jednak z niego wycofać i zrezygnować z koncesji - mówi Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF.

Spółka nadal uważa, że system DAB+ nie jest rozwiązaniem nowoczesnym i w dającej się przewidzieć przyszłości nie odniesie sukcesu na polskim rynku. Dlatego też Grupa RMF nie będzie uczestniczyć w innych konkursach na koncesje DAB+.

Podobnie jak inni nadawcy komercyjni w Polsce, Grupa RMF od wielu lat podkreśla, że prawdziwa cyfryzacja radia już odbywa się w internecie, który dostępny jest mobilnie w całym kraju, koszty transmisji danych z roku na rok spadają, a w sieci pojawia się nowa, jakościowa oferta dla słuchaczy. Sama tylko Grupa RMF na przestrzeni ostatniego roku uruchomiła dwa projekty internetowe - informacyjno-muzyczne Radio RMF24 i platformę RMF Classic+.

Komentarze (1 - 2 z 2)

RMF fM najgorsze radio w kraju !
 3  
Ale za to Eurozet i Agora się wycofały z tego i wniosków nie składali.
 2