Łukasz Szewczyk06.04.2022 (18:05)brak komentarzy

"Ukraińcy". Nowa seria dokumentalna w TVP Dokument

• TVP Dokument rozpoczyna emisję nowej serii dokumentalnej "Ukraińcy".
• To pełen empatii obraz ludzi, którzy zdecydowali się wyemigrować do Polski
"Ukraińcy"
Nowy serial "Ukraińcy" to dokumentalne spojrzenie na mieszkających w Polsce emigrantów oraz uchodźców z Ukrainy. Bohaterami serialu są osoby w różnym wieku, pochodzące z różnych środowisk i regionów Ukrainy. Twórcy serii towarzyszą im z kamerą zarówno w chwilach trudnych, gdy doświadczają skutków wojny, jak i w momentach radości i nadziei, gdy pokonują przeciwności losu.
- Naszych bohaterów poznamy w życiu codziennym, przyjrzymy się ich zmaganiom, aspiracjom i marzeniom. Odwiedzimy ich rodziny na Ukrainie i razem w Polsce ugościmy ich bliskich przyjaciół. Każdy odcinek to jedna, zamknięta historia. Dla nas Polaków będzie to też okazja, by przejrzeć się w oczach naszych sąsiadów. Liczba obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce wzrasta od lat. To był naturalny temat do dokumentalnego opowiedzenia, gdyż ta migracja pociągnęła za sobą olbrzymie zmiany na terenie całej Polski. Zawsze pojawiały się jednak pytania: na ile my się tak naprawdę znamy? Żyjemy razem, czy obok siebie? Chcieliśmy, aby ta seria stała się dla wszystkich okazją do lepszego poznania siebie nawzajem. To od lat był temat ważny, nieopowiedziany, a teraz, gdy rosyjska agresja spowodowała jeszcze większą migrację z Ukrainy do Polski, stał się jeszcze ważniejszy. Musimy zacząć lepiej siebie poznawać - mówi Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP

Premiera serialu "Ukraińcy" 7 kwietnia o godzinie 20:10 w TVP Dokument. Kolejne odcinki prezentowane będą w czwartki o godzinie 20.10.