Łukasz Szewczyk07.04.2022 (11:42)brak komentarzy

Ćwierćfinały Lotto Superligi na żywo w Sportklubie

• W piątek i niedzielę w najwyższej klasie rozgrywkowej w tenisie stołowym w Polsce odbędą się ćwierćfinałowe spotkania fazy play-off.
• Dwa z tych meczów - z Białegostoku i Gdańska - kibice zobaczą na żywo na antenie Sportklubu
Ćwierćfinały Lotto Superligi
W najbliższy piątek (8 kwietnia) część drużyn przybliży się do medalu, a już w niedzielę (10 kwietnia) cztery kluby zapewnią sobie miejsce na podium w sezonie 2021-22 Lotto Superligi. Telewizja Sportklub będzie transmitowała ćwierćfinały rozgrywane w Białymstoku i Gdańsku.
W poszczególnych parach najlepszy zespół grupy mistrzowskiej, Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, spotka się z najlepszą drużyną grupy spadkowej, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, Dojlidy Białystok z mistrzem Polski, Dekorglassem Działdowo, Energa Manekin Toruń z AZS AWFiS Baltą Gdańsk, a Sokołów SA Jarosław z aktualnym wicemistrzem Polski, Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Po raz pierwszy w fazie play-off uczestniczy osiem klubów. W przeszłości odbywały się półfinały play-off, zaś w poprzednim sezonie o medale walczyło sześć ekip, więc cztery z nich walczyły także w ćwierćfinałach.

W poprzednim sezonie Lotto Superligi zwyciężył Dekorglass Działdowo, który zdobył pierwsze złoto w historii klubu. Srebro przypadło w udziale Dartomowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki, a brązem podzieliły się AZS AWFiS Balta Gdańsk i Sokołów SA Jarosław. Poza podium znalazły się Dojlidy Białystok i Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Najbardziej utytułowanym zespołem Lotto Superligi pozostaje Dartom Bogoria - 7-krotny mistrz Polski. W ostatnich latach, poza Dekorglassem, po tytuł dwukrotnie sięgnął Sokołów SA. Jedno wicemistrzostwo mają z kolei na koncie akademicy z Gdańska, a jeden brąz zdobyli białostoczanie i bydgoszczanie. Na pierwsze medale w Lotto Superlidze wciąż czekają kibice w Toruniu i Suchedniowie, który w bieżącym sezonie jest beniaminkiem rozgrywek.Ćwierćfinały play-off Lotto Superligi:
Pierwsze mecze ćwierćfinałowe (wszystkie 8 kwietnia o godz. 18.00)
• Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Dojlidy Białystok - Dekorglass Działdowo (na żywo w Sportklubie)
• Energa Manekin Toruń - AZS AWFiS Balta Gdańsk
• Sokołów SA Jarosław - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Rewanżowe mecze ćwierćfinałowe (wszystkie 10 kwietnia o godz. 16.00)
• Dekorglass Działdowo - Dojlidy Białystok
AZS AWFiS Balta Gdańsk - Energa Manekin Toruń (na żywo w Sportklubie)
• Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Sokołów SA Jarosław
• Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów - Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz